Relacje i zdjęcia z warsztatów

drukuj

11.06.2011
Zarządzanie projektami współfinansowanymi ze środków UE.

Warsztaty rozpoczęły się od prezentacji przez trenera i uczestników własnego doświadczenia zawodowego i oczekiwań związanych z tymi zajęciami. Wyłonił się wspólny podstawowy wątek: szukam swojej drogi w dalszym rozwoju zawodowym i oczekuje że udział w warsztatach w tym mi pomoże.
Zarządzaniu projektami UE, wymaga zdefiniowania i zrozumienia znaczenia samego pojęcia Projektu. Określenie zagadnień i obszaru którym mamy zarządzać w ramach projektu nie będzie pełnie, jeżeli nie poznamy cech charakteryzujących projekt, struktury projektu, cyklu życia projektu.
Korzyścią z tego, że podstawą rozważań są projekty UE, jest ogólna dostępność obszernych materiałów, dokumentów, narzędzi i licznych szkoleń przydatnych do przygotowania, realizacji, kontroli i rozliczania projektów. To doskonały fundament, by nabyć lub rozwinąć umiejętność zarządzaniem przedsięwzięciami, jako strategiczny profil zawodowy z implementacją na życie prywatne.
Jeżeli powstały obawy, że jest to trudna wiedza i umiejętność, to przedstawiono metody i sposoby , którymi możemy i powinniśmy się posługiwać, by to zadanie było łatwiejsze do opanowania.
Wśród uczestników była zgodność co do tezy, że przede wszystkim należy rozwijać swoje talenty. Stąd świadomość pod koniec zajęć, czego na pewno nie chcemy i nie będziemy robić w ramach różnorodnych możliwości jakie dają projekty i wnioski o dofinansowanie UE, była pierwszą korzyścią z wspólnie spędzonego czasu.
Dziękujemy uczestnikom za aktywny udział w zajęciach, co spowodowało, że tak samo jak poprzednie warsztaty przeciągnęły się w czasie i miały tylko jedną i to bardzo krótką przerwę, a uczestnicy wyrazili chęć skorzystania z dalszej pomocy trenera w formie e-konsultacji.
Start | Copyright © WSZP 2008 | Napisz do nas | Polityka prywatności