Relacje i zdjęcia z warsztatów

drukuj

04.06.2011
Kariera w zarządzaniu projektami UE.

Dnia 4 czerwca 2011 roku w Wyższej Szkole Zarządzania Personelem w Warszawie odbył się warsztat: Kariera w zarządzaniu projektami UE.
Warsztaty rozpoczęły się w niezauważalny dla uczestników sposób - od luźnej rozmowy w oczekiwaniu na dotarcie spóźnialskich i takimi pozostały do końca. Taka atmosfera pozwoliła na swobodny udział każdego uczestnika w dyskusji, projekcji pomysłów i zadawaniu pytań.
Kariera w zarządzaniu projektami UE, zaczyna się od precyzyjnego zdefiniowania i zrozumienia samego pojęcia Projektu. Przedstawiono cztery definicje - od Projektu europejskiego po uniwersalną. Na tej podstawie wykreowano kilka Projektów wychodząc od pojawiających się w trakcie warsztatów wątków które zatytułowano: „wykorzystanie potencjału rzeki do stworzenia projektu biznesowego” oraz „wynajęcie mieszkania w Warszawie na ul. Hożej, jako podstawa pomysłów na biznes”.
Okazało się generowane pomysły nadawały się na samodzielne projekty. Omówiono na tym przykładzie dlaczego nie należy łączyć kilku Projektów w jeden zamiast zarządzać portfolio Projektów. W meczu pomysłów „Rzeka” z „Mieszkaniem” zdecydowanie zwyciężyła „Rzeka”.
Omówiono również strukturę projektu, stanowiska pracy i formy zatrudnienia.
Prezentacja korzyści jakie z kultury projektowej osiąga organizacja oraz osoby zatrudnione przy realizacji Projektów zakończyło warsztaty.

Dziękujemy uczestnikom za aktywny udział w zajęciach, co spowodowało, że warsztaty przeciągnęły się w czasie i miały tylko jedną krótką przerwę.
Start | Copyright © WSZP 2008 | Napisz do nas | Polityka prywatności