Relacje i zdjęcia z warsztatów

drukuj

22.01.2011
Narzędzia skutecznej komunikacji.

Narzędzia skutecznej komunikacji
W sobotę 21.01.2011 w Wyższej Szkole Zarządzania Personelem w Warszawie odbyły się warsztaty pt. Narzędzia skutecznej komunikacji.
Główny celem warsztatów było uświadomienie uczestnikom warsztatów jak ważną i niezbędną umiejętnością życiową jest skuteczna komunikacja. Warsztaty prowadzone były metodami aktywnymi, co mobilizowało uczestników do aktywnej i twórczej pracy.
Na warsztatach uczestnicy warsztatów zapoznali się między innymi z takimi pojęciami jak: skuteczna komunikacja, kanały przekazu informacji czy aktywne słuchanie. Ćwiczenia w grupach umożliwiły praktyczne przećwiczenie wybranych narzędzi skutecznego słuchania takich jak parafraza czy klaryfikacja.
Osobny blok poświęcony był zagadnieniu różnic pomiędzy komunikatem Ja i komunikatem Ty. Uczestnicy w grupach i ćwiczyli umiejętność formułowania komunikatu Ja. Dużym zaskoczeniem dla uczestników była przedstawiona na warsztatach Teoria Friedemann Schulz von Thun dotycząca sztuki rozmawiania.
Dzięki panującej na warsztatach bezpiecznej i przyjemnej atmosferze uczestnicy chętnie dyskutowali, a także dzielili się własnymi przemyśleniami i doświadczeniami życiowymi.
Start | Copyright © WSZP 2008 | Napisz do nas | Polityka prywatności