Relacje i zdjęcia z warsztatów

drukuj

05.02.2011
Poznanie siebie a wybór zawodu.

5 lutego 2011 r w WSZP odbył się warsztat pt. Poznanie siebie a wybór zawodu. Na zajęciach mówiliśmy o tym jakie czynniki wpływają na wybór zawodu. Najistotniejsze to pytanie kim pragnę zostać?- takie pytanie stawia sobie każdy na początku rozmyślań nad wyborem zawodu. Niełatwo na nie odpowiedzieć , bo spośród dużej liczby zawodów należy wybrać najodpowiedniejszy, a więc taki, który umożliwi zrealizowanie naszych planów i zamierzeń, rozwinie uzdolnienia, przyniesie osobiste zadowolenie i uznanie innych.
Decyzji takiej nie można podjąć pochopnie, gdyż pociąga ona za sobą wiele poważnych konsekwencji. Zawód wybrany nietrafnie prowadzi do zniechęcenia i niezadowolenia, a praca staje się udręką.
Na warsztatach mówiliśmy o poznaniu samego siebie poprzez poznanie swoich -zainteresowań ,umiejętności, zdolności ,temperamentu ,wartości. Poznaniu swoich predyspozycji zawodowych, zbieraniu informacji i rozpatrywaniu możliwości Wymarzonej pracy trzeba szukać. „Naszą największą słabością jest poddawanie się. Najpewniejszą drogą do sukcesu jest zawsze próbowanie po prostu jeden, następny raz” T .Edison.

Warsztaty prowadziły:
Dorota Alcan i Agnieszka Parol
Dziękujemy wszystkim uczestnikom warsztatów za miłą atmosferę ,aktywny udział w zajęciach i opinie na temat warsztatów.
Start | Copyright © WSZP 2008 | Napisz do nas | Polityka prywatności