Relacje i zdjęcia z warsztatów

drukuj

26.03.2011
Autoprezentacja, czyli jak skutecznie zaprezentować siebie.

Uczestnicy warsztatu z zakresu autoprezentacji, który odbył 16. kwietnia 2011 roku zapoznali się z metodami i technikami skutecznej autoprezentacji podczas rozmowy kwalifikacyjnej. Właściwy sposób zaprezentowania swoich mocnych stron jest podstawą sukcesu w życiu zawodowym i osobistym.

Następnie uczestnicy przećwiczyli w praktyce umiejętności radzenia sobie z tremą towarzyszącą podczas wystąpień publicznych (symulowana rozmowa kwalifikacyjna).
Omówiliśmy podstawowe zasady autoprezentacji ze szczególnym uwzględnieniem przekazu pozawerbalnego. Naturalną tendencją człowieka jest chęć zrobienia dobrego wrażenia na innych, a wiemy doskonale jakie to w praktyce bywa trudne…

Uczestnicy szkolenia mieli możliwość zaprezentowania swoich mocnych stron w przygotowanych prezentacjach. Następnie każde wystąpienie zostało szczegółowo omówione pod względem merytorycznym. Zwracaliśmy uwagę na gesty, mimikę, właściwą postawę ciała oraz ton głosu. W atmosferze życzliwości mieliśmy możliwość wymiany cennych doświadczeń.
Poznanie własnego stylu prezentacji i umiejętności dopasowania sposobu przekazywania informacji do poziomu słuchaczy jest bardzo ważną umiejętnością , którą należy pielęgnować.

Warsztat został poprowadzony przez trenera rozwoju osobistego Danutę Pietraszkiewicz.
Start | Copyright © WSZP 2008 | Napisz do nas | Polityka prywatności