Relacje i zdjęcia z warsztatów

drukuj

13.02.2010
Zarządzanie projektem filmu animowanego, czyli jak powstaje film animowany.

Zapraszamy wszystkich ciekawych, nie trzeba posiadać wiedzy na ten temat, aby uczstniczyć w zajęciach.


W trakcie warsztatów „Zarządzanie projektem filmu animowanego” poruszane były zarówno zagadnienia pracy koncepcyjnej nad projektem, formatowania projektu i pozycjonowania go na europejskim i światowym rynku animacji, zróżnicowania schematu scenariuszowego w zależności od przyjętego formatu, konstrukcji scenariusza familijnego filmu animowanego, budowania zespołu produkcyjnego, harmonogramów i kosztów produkcji oraz schematów organizacji produkcji filmu animowanego.

Poszczególne etapy warsztatów były rozwijane w zależności od pytań i stopnia zainteresowania uczestników. Zajęcia miały praktyczny charakter – większość case’ów omawiana była na podstawie wyświetlanych filmów. Podczas zajęć uczestnicy mogli także obejrzeć oryginalne materiały pomocne przy produkcji filmów animowanych jak np. story board'y. Po warsztatach uczestnicy mieli okazję zadawania pytań dotyczących interesujących ich zagadnień. Większość uczestników zadeklarowała uczestnictwo w następnych spotkaniach związanych z podobną tematyką.

Dziękujemy uczestnikom za aktywny udział w zajęciach i za opinie na temat warsztatu.

Oto niektóre:
„(…) Trener miał "otwartą głowę" i dużą wiedzę na temat produkcji. A przede wszystkim umiejętność prowadzenia rozmowy z uczestnikami. Trener był przygotowany do rozmowy z ludźmi, reżyserował przebieg rozmowy i kontrolował przebieg dyskusyjnych wątków.”

„Dowiedziałam się sporo ciekawych rzeczy odnośnie animacji, choć przyszłam w gronie tylko ciekawskich - nie pracuję w animacji. Wysoka kultura prowadzącego oraz przemycane przy okazji animacji „wycieczki słowne” w stronę pokazania obecnych zjawisk kulturowych stały się pożywką dla moich własnych refleksji, za co bardzo dziękuję. Czuło się akademickie środowisko, w którym przebywa prowadzący i z przyjemnością go słuchałam.”

„Podobała mi się duża wiedza prowadzącego, tematy poruszane na warsztacie były podparte przykładami (ilustrowane książki, fragmenty filmów).”

„Podobało mi się ogólne naświetlenie problemu produkcji filmu animowanego w kontekście światowym. Realistyczne i pozbawione złudzeń spojrzenie na możliwości pracy w tej dziedzinie u nas w Polsce. Dobry wstęp do rozszerzenia swojej wiedzy na ten temat - ukazanie źródeł: wydawnictwa książkowe, programy komputerowe, filmy, festiwale. Herbata i kawa- miły zwyczaj.”


Galeria:Start | Copyright © WSZP 2008 | Napisz do nas | Polityka prywatności