Relacje i zdjęcia z warsztatów

drukuj

21.08.2010
Wszystko, co chcielibyście wiedzieć o coachingu, ale boicie się zapytać.

21 sierpnia odbył się warsztat pt. „Wszystko, co chcielibyście wiedzieć o coachingu, ale boicie się zapytać”.

Podczas zajęć dyskutowaliśmy o tym, czym jest coachingu, w jakich dziedzinach życia i biznesu może być stosowany i czym różni się od innych rodzajów oddziaływań np. psychoterapii. Omówiliśmy podstawowe zagadnienia związane z pracą coacha takie jak: nawiązywanie kontaktu z klientem, poziomy słuchania, empatia. Zwróciliśmy uwagę na umiejętność zadawania właściwych pytań i powstrzymywanie się od udzielania rad. Mówiliśmy o etyce zawodu coacha i elementach „higieny” w tym zawodzie: dbaniu o równowagę pomiędzy dawaniem i braniem oraz superwizji.
Wspomnieliśmy o czynnikach, wpływających na motywację i sposobach kierowania motywacją własną i klienta. Uczestnicy mieli okazję sprawdzić swój poziom motywacji do realizacji wybranego przez siebie celu w prostym ćwiczeniu. Poznaliśmy kilka użytecznych narzędzi, z których korzystają coachowie w swojej pracy.
Korzystając z Koła równowagi życiowej przyjrzeliśmy się znaczeniu równowagi w naszym życiu. Nieco czasu poświęciliśmy modelowi SMART, ponieważ właściwe wyznaczenie celu stanowi istotny etap procesu coachingowego. Poznaliśmy również model GROW – efektywny model prowadzenia sesji coachingowej. Uczestnicy mieli okazję zobaczyć demonstrację 15-minutowej sesji coachingowej w wykonaniu trenerki oraz samodzielnie przeprowadzić fragment sesji.
Na koniec mówiliśmy o tym, gdzie można nauczyć się coachingu i omówiliśmy wymagania dotyczące certyfikacji i akredytacji coachów w Polsce.

Oto niektóre opinie uczestników:

„Trenerka bardzo sympatyczna. Widać, że jest praktykiem i świetnie przekazuje wiedzę, używa obrazowych przykładów. Zachęca grupę do samodzielnego myślenia, ale do niczego nie zmusza.”

„Prowadzenie zajęć przez trenera w sposób bardzo interaktywny, co umożliwiło duże zaangażowanie całej grupy.”

„Wszystko OK Wykładowca super przygotowany, organizacja super.”

Galeria:Start | Copyright © WSZP 2008 | Napisz do nas | Polityka prywatności