Relacje i zdjęcia z warsztatów

drukuj

19.06.2010
Komunikacja w konflikcie.

W sobotę 19.06.2010r. odbył się warsztat pt. "Komunikacja w konflikcie". Zajęcia rozpoczęły się od pracy w grupach i stworzenia przez każdą z nich własnej definicji "komunikacji" i "konfliktu".

Uczestnicy warsztatu mieli okazję przećwiczyć analizę konfliktu na przykładzie trzech symulacji sytuacji spornych z obszarów życia prywatnego i zawodowego. Przypadki omawiane były w parach. Na ich podstawie uczestnicy mogli poznać punkt widzenia i postrzegania tej samej sytuacji przez partnera sporu. Celem ćwiczeń było pokazanie, jak ważne w obliczu konfliktu jest poznanie oczekiwań i potrzeb drugiej strony. Odbiorcy warsztatu w sposób aktywny włączyli się w poszukiwanie rozwiązań omawianych sytuacji.

Warsztat miał również na celu pokazanie jak ważne jest werbalizowanie swoich oczekiwań wobec drugiej strony, jak również formułowanie komunikatów w sposób jasny i klarowny.

Wszystkim uczestnikom zajęć dziękujemy za aktywny w nich udział, ale również za otrzymane informacje zwrotne.

Zajęcia poprowadziła Pani Anna Lewalska:
Socjolog, Mediator, Nauczyciel Akademicki. Absolwentka m.in. Studium z Negocjacji i Mediacji w Szkole Wyższej Psychologii Społecznej. Pracuje w Ośrodku Interwencji Kryzysowej, gdzie jednym z jej obszarów działań jest właśnie mediacja. Związana również z Wyższą Szkołą Zarządzania Personelem, gdzie prowadzi zajęcia z zakresu struktur i procesów społecznych.

Galeria:
Start | Copyright © WSZP 2008 | Napisz do nas | Polityka prywatności