Relacje i zdjęcia z warsztatów

drukuj

18.09.2010
Techniki radzenia sobie ze stresem.

To czym jesteś, kształtuje świat, w którym żyjesz. Kiedy Ty się zmieniasz, także zmienia się Twój świat i rzeczywistość wokół Ciebie.

STRES - jak sobie z nim radzić?

Każdy żywy organizm na tym świecie potrzebuje wody, tlenu i pożywienia, ale nie mniej ważną potrzebą, którą również człowiek posiada, jest zdolność unikania i wyczucia niebezpieczeństwa. Pożywienie i poczucie bezpieczeństwa są tak istotne, że w ludzkim systemie ciało - umysł rozwinął się w szereg instynktownych, automatycznych procesów, które mają za zadanie zapewnienie tych fundamentalnych potrzeb.
Reakcją na zagrożenie jest stres.
Wszystkie zmiany, jakie zachodzą w systemie ciało – umysł mają za zadanie przygotować nas do działania obronnego. Czy tak pozytywna reakcja może być szkodliwa dla człowieka?
Warsztat przedstawiał źródła i konsekwencje stresu a także mechanizmy, istotę jego działania oraz wpływ stresu na nas. Uczestnicy poznali nie tylko niekorzystną ale też pozytywną stronę stresu. Dowiedzieli się, że zdolność interpretacji uczuć i ich przeżywanie pozwala nam lepiej funkcjonować i czyni nasz umysł efektywnym. Nasze nastawienie do rzeczywistości pozwala nam rzeczywistość kształtować.
W czasie warsztatu omówiliśmy znaczenie emocji w stresie i podkreśliliśmy wagę odreagowywania związanego z wyrażaniem i ekspresją emocji.
Uczestnicy warsztatu mogli ocenić swój poziom stresu wypełniając testy na oznaczenie obszarów funkcjonowania najmocniej narażonych na stres.
Przedstawiliśmy także sposób opracowywania celu - techniką SMART.
W kolejnej części warsztatu omówiliśmy sposoby uwalniania się od stresu i poznaliśmy ćwiczenia relaksacyjne.

Zajęcia poprowadziła Pani Beata Lichocka: Psycholog, Trener, Psychoterapeuta

Dziękujemy za udział w warsztacie i wyrażenie opinii na temat zajęć.

Oto niektóre:
„Bardzo dobrym elementem warsztatu była możliwość wymienienia poglądów z innymi jego uczestnikami.”

„Podobała mi się swobodna atmosfera.”

„Prowadząca zajęcia starała się nie pozostawić żadnego pytania uczestników bez odpowiedzi.”

Galeria:Start | Copyright © WSZP 2008 | Napisz do nas | Polityka prywatności