Relacje i zdjęcia z warsztatów

drukuj

04.09.2010
Asertywność - czyli jak nabrać pewności siebie w sytuacjach zawodowych.

Dnia 4 września 2010 roku w Wyższej Szkole Zarządzania Personelem w Warszawie odbył się warsztat: Asertywność, czyli jak nabrać pewności siebie w sytuacjach zawodowych.

Umiejętność odpowiedniej reakcji jest w wielu wypadkach kluczem do sukcesu zawodowego.

„Asertywność to styl podróżowania przez życie z dużą świadomością własnego kierunku, własnego celu oraz potrzeb”. Uczestnicy warsztatu mieli możliwość zapoznania się z wiedzą teoretyczną na temat metod i technik asertywnych. Omówiliśmy również przyczyny i skutki zachowań uległych i agresywnych.

Kolejnym etapem były praktyczne ćwiczenia obejmujące: mapę asertywności, metaforyczne badanie relacji zawodowych oraz uczestnictwo w zaaranżowanych scenkach.

Uczestnicy szkolenia poszukiwali odpowiedzi na pytanie: „Dlaczego warto być asertywnym?”
Bardzo często pojawiało się stwierdzenie, że osoba asertywna potrafi szczerze mówić o swoich żądaniach i oczekiwaniach - ta umiejętność jest szczególnie ważna w skutecznej realizacji celów zawodowych.

Zajęcia prowadziła Danuta Pietraszkiewicz.

Dziękujemy wszystkim za aktywny udział w warsztatach oraz za opinie. Oto niektóre:

„Najbardziej do gustu przypadła mi atmosfera warsztatów. I tu należy podkreślić, że ogromna w tym zasługa prowadzącej P. Danuty Pietraszkiewicz, a także uczestników, "którzy nie siedzieli tam za karę", wręcz czerpali z tego przyjemność. Podobała mi się również organizacja. Miło, że w kwocie 50 zł zawarto tak prozaiczne rzeczy jak kawa, herbata. (…)Szkolenie to przekonało mnie do zapisania się na kolejne.”

„Podobało mi się rozwiązywanie na bieżąco problemów uczestników warsztatów.”

„Podobało mi się poruszanie tematów z życia, związanych z naszą sytuacją zawodową oraz że nie omawialiśmy definicji (każdy potrafi czytać). Prowadząca znała się na rzeczy. Ciekawie prowadzone zajęcia. Czas mijał bardzo szybko. Nie podobało mi się, że zajęcia były za krótkie. Czuję niedosyt.”

„Trenerka - zabawna, konkretna, przyjazna.”

Galeria:Start | Copyright © WSZP 2008 | Napisz do nas | Polityka prywatności