Relacje i zdjęcia z warsztatów

drukuj

15.05.2010
Praca Rekrutera.

15 maja w Wyższej Szkole Zarządzania Personelem odbyły się warsztaty pt Praca Rekrutera.
Uczestnikami zajęć były zarówno osoby, które mają już za sobą doświadczenia w prowadzeniu procesów rekrutacyjnych i chciały ugruntować swoją wiedzę lub upewnić się w wyborze właśnie takiej drogi zawodowej, jak i osoby, które rozważają pracę na stanowisku rekrutera i oczekiwały przybliżenia „od kuchni” pracy na takim stanowisku.
Podczas zajęć dyskutowaliśmy nad celami i zadaniami procesu rekrutacji, skutkami prawidłowo i błędnie przeprowadzonych procesów rekrutacyjnych dla wszystkich zaangażowanych stron: firmy, rekrutera, kandydata oraz związanej z tym odpowiedzialności osoby rekrutującej.
Przyglądaliśmy się etapom procesu rekrutacyjnego, a także jego znaczeniu dla PRu firmy.
Rozpoznawaliśmy różnice w specyfice pracy rekrutera w różnych rodzajach firm, różnych miejscach w strukturze organizacyjnej firm, na różnych stanowiskach, a także możliwym ścieżkom dalszego rozwoju zawodowego.
Poznaliśmy narzędzia pracy wykorzystywane przez rekrutera oraz przybliżyliśmy sobie profil osoby, która taki zawód chce wykonywać.
Zajęcia zostały poprowadzone przez Ewę Warchoł – coacha, trenera, konsultanta z wieloletnim doświadczeniem pracy na stanowiskach związanych z rekrutacją.

Dziękujemy uczestnikom za aktywny udział w zajęciach i za opinie na temat warsztatu.
Oto niektóre:

„Doceniam przygotowanie trenera, jego wiedzę praktyczną i doświadczenie.”

„Podobało mi się przygotowanie trenera do zajęć (dużo informacji); teoria połączona z praktyką (ćwiczenia); miła atmosfera; trzymanie się tematu warsztatów. Zdecydowanie polecę innym.”

„Zajęcia prowadziła osoba z doświadczeniem, która chętnie wyjaśniała wszelkie wątpliwości. Były praktyczne porady, dotyczące samego podejścia do rekrutacji. Można powiedzieć, że została wyjaśniona "esencja" bycia rekruterem."

Start | Copyright © WSZP 2008 | Napisz do nas | Polityka prywatności