Relacje i zdjęcia z warsztatów

drukuj

03.07.2010
Aktywne poszukiwanie pracy od A do Z - sposoby poszukiwania pracy, dokumenty aplikacyjne, rozmowa kwalifikacyjna.

3 lipca w Wyższej Szkole Zarządzania Personelem odbyły się warsztaty pt Aktywne poszukiwanie pracy od A do Z.
Uczestnikami zajęć były zarówno osoby stające u progu szukania pierwszej stałej pracy, jak i te, które z różnych przyczyn noszą się z myślą zmiany pracy, czy też wejściem na rynek po dłuższym okresie zatrudnienia w jednym miejscu. Inni chcieli po prostu poznać lub pogłębić wiedzę na temat sposobów i technik szukania pracy, jako że wiedza i umiejętności te są zgodne z ich drogą rozwoju zawodowego.
Podczas warsztatów przyglądaliśmy się całemu procesowi poszukiwania pracy, starannie lokalizując początek i przebieg takich poszukiwań tak, aby prowadził on do podjęcia pracy, którą wykonuje się z radością i poczuciem pełnego wykorzystywania własnych kompetencji i preferencji. Omówiliśmy najczęstsze sposoby poszukiwania pracowników przez pracodawców, porównując je do najczęstszych form aplikowania do pracy przez osoby poszukujące swojego miejsca zawodowego, analizowaliśmy plusy i minusy różnych modeli postępowania. Omówiliśmy także najczęstsze typy błędów popełnianych przed i w czasie rozmowy rekrutacyjnej przez kandydatów do pracy.

Zajęcia zostały poprowadzone przez Ewę Warchoł – coacha, trenera, konsultanta z wieloletnim doświadczeniem pracy na stanowiskach związanych z rekrutacją, a także prowadzącą warsztaty m.in. w metodologii "Spadochron" i konsultacje indywidualne dla osób poruszających się po rynku pracy.

Dziękujemy uczestnikom za aktywny udział w zajęciach i za opinie na temat warsztatu.

Oto niektóre:
„Podobał mi się sposób prowadzenia warsztatów przez p. Ewę Warchoł. Warsztaty były profesjonalne i bardzo dobrze przygotowane pod względem merytorycznym.”
„Podobał mi się kontakt Trenera z uczestnikami, otwartość na potrzeby każdego z kursantów!”

Galeria:Start | Copyright © WSZP 2008 | Napisz do nas | Polityka prywatności