Relacje i zdjęcia z warsztatów

drukuj

29.05.2010
W jaki sposób zostać badaczem? Specyfika pracy w agencjach badań rynku i opinii.

29 maja w Wyższej Szkole Zarządzania Personelem odbyły się warsztaty dla wszystkich tych, którzy rozważają pracę w agencjach badań rynku i opinii.

Podczas zajęć wytłumaczyliśmy na podstawie case’ów czym różnią się badania jakościowe od ilościowych.
Opowiadaliśmy o różnych problemach, z jakimi klienci zgłaszają się do firm badawczych oraz o sposobach ich rozwiązywania.

Aby uczestnicy jeszcze lepiej zrozumieli pewne metody przeprowadziliśmy eksperyment.
Zostało przeprowadzone pokazowe badanie focus’owe. Naszymi respondentami byli uczestnicy. Badaliśmy wizerunek marek stosując m.in. metody projekcyjne. Następnie pokazaliśmy, w jaki sposób zebrane informacje należy interpretować oraz tłumaczyliśmy cel zastosowanych metod badawczych.

Na końcu opowiedzieliśmy o różnych zawodach i ścieżkach karier w agencjach badawczych oraz o wymaganych kompetencjach na poszczególnych stanowiskach. Mówiliśmy także o tym, co wyróżnia poszczególne firmy oraz w jaki sposób szukać pracy w agencjach badań rynku i opinii.

Każdy uczestnik otrzymał także katalog Polskiego Towarzystwa Badań Rynku i Opinii opisujący liczące się na rynku firmy badawcze.

Zajęcia zostały poprowadzone przez Doradcę Zawodowego w WSZP – kilkuletniego pracownika firm badawczych – Panią Aleksandrę Szurek.

Dziękujemy uczestnikom za aktywny udział w zajęciach oraz za opinie.
Oto niektóre:

„Bardzo podobała mi się tematyka zajęć - właśnie tego oczekiwałam! Warsztat zachęcił mnie do głębszego zainteresowania się tematem oraz rozważenia możliwości wyboru zawodu badacza w przyszłości. Podobało mi się również, że grupa była mała.”

„Podobało mi się przygotowanie merytoryczne, komunikatywność i otwartość osoby prowadzącej zajęcia oraz jej sposób przekazu wiedzy.”

„Szkoda, że zajęcia były tak krótkie -jak na tak interesujący i obfity materiał.”


Galeria zdjęć z warsztatów:
Start | Copyright © WSZP 2008 | Napisz do nas | Polityka prywatności