Relacje i zdjęcia z warsztatów

drukuj

27.03.2010
Tajniki pracy Doradcy Zawodowego.

27 III 2010 w Wyższej Szkole Zarządzania Personelem odbyły się warsztaty odkrywające tajniki pracy Doradcy Zawodowego, które zostały poprowadzone przez doradcę zawodowego w WSZP – Panią Aleksandrę Szurek.

Uczestnikami były zarówno osoby pracujące w branży, jak i Ci, którzy zastanawiają się nad pracą Doradcy Zawodowego.

Zaczęliśmy od przedstawienia misji pracy w tym zawodzie. Mówiliśmy także o tym, jaki wpływ ma praca na rozwój, poczucie własnej wartości i satysfakcję z życia.

Podczas zajęć przedstawiliśmy specyfikę pracy Doradcy Zawodowego, mówiliśmy także, kto może zostać Doradcą Zawodowym. Dyskutowaliśmy na temat predyspozycji oraz niezbędnej wiedzy, jaką musi posiadać osoba pracująca w tym zawodzie.

Przedstawiliśmy, w jaki sposób zdobyć licencję Doradcy Zawodowego, gdzie można skończyć studia dające kwalifikacje.

Uczestnicy otrzymali także wiele praktycznych informacji na temat płatnych i bezpłatnych kursów oraz źródeł, w których mogą znaleźć porady dla Doradców Zawodowych.

Nie zapomnieliśmy także omówić najskuteczniejszych sposobów poszukiwania pracy w tym zawodzie oraz wskazaliśmy instytucje, które zatrudniają Doradców Zawodowych.

Na zakończenie omówiliśmy kilka narzędzi pracy w tym fachu.
Uczestnicy mieli także okazję zobaczyć autentyczny profil Klienta, na podstawie którego proponowali zawody dla osoby opisanej w tym przypadku.

Sami uczestnicy wnieśli także wiele cennych uwag. Jako, że wśród nas były osoby zajmujące się doradztwem, rekrutacją, treningiem, nauczaniem… wymienialiśmy poglądy i metody pracy w tych pokrewnych zawodach.

Po warsztatach wysłaliśmy uczestnikom prezentację ze wszystkimi praktycznymi wskazówkami omawianymi na zajęciach.


Dziękujemy uczestnikom za aktywny udział w zajęciach i za opinie na temat warsztatu.
Oto niektóre:

„Warsztaty były bardzo interesujące. Dobór tematyki oraz sposób prowadzenia zajęć były fantastyczne. Również otrzymane materiały pozwalają lepiej poznać specyfikę pracy doradcy zawodowego.
Szczerze nie było takiej rzeczy, która mi się nie spodobała.”

„Podobało mi się przedstawienie pracy doradcy zawodowego z praktycznego punktu widzenia, zajęcia były jasne, przejrzyste, wszystko jest zrozumiałe, dobra komunikacja z grupą, wprowadzenie dobrej atmosfery.”

„Podobało mi się nawiązywanie do praktyki, duża ilość praktycznych informacji i kontaktów,
przygotowanie merytoryczne prowadzącej.”

„Podobała mi się prowadząca, ponieważ miała bardzo dużą wiedzę popartą doświadczeniem.
Szkoda, że takich warsztatów nie ma częściej.”

„Dziękuje serdecznie. Zajęcia były naprawdę rzeczowe i baaardzo przydatne. Cieszę się, że zdecydowałam się w nich uczestniczyć. Jeśli chodzi o Panią to jest Pani wyjątkiem. Widać, że zależy Pani na jakości prowadzonych warsztatów, a to niestety rzadkość. Dziękuję jeszcze raz.”
Start | Copyright © WSZP 2008 | Napisz do nas | Polityka prywatności