Relacje i zdjęcia z warsztatów

drukuj

04.10.2008
Wywieranie wpływu na innych, czyli techniki osiągania własnego celu.

4 października zakończyliśmy cykl bezpłatnych warsztatów organizowanych w WSZP mocnym akcentem: wywierania wpływu oraz manipulacji.

Uczestnicy warsztatu prowadzonego przez Psychologa: Pana Kamila Imbira poznali podstawowe techniki jakimi profesjonaliści próbują nami manipulować.

Nieodzowne okazało się wykazanie różnicy dzielącej dwa bliskie sobie pojęcia wywierania wpływu i manipulacji. Przydatna okazała się ekspresja twórcza w postaci kolaży, jak i rysunków, pozwalająca wyrazić to, co często jest niewyrażalne w słowach.

Ważnym elementem zajęć były techniki zaczerpnięte z NLP: podziały zachowań na receptywne i ekspresywne, które w połączeniu z prostymi ćwiczeniami pomogły uczestnikom uporządkować strategie wywieranych przez nich wpływów.

Na zakończenie zaproponowaliśmy ćwiczenie symulujące życiowe sytuacje i trudności w których wywieranie wpływu jest nieodzowne.

Posiadając wiedzę na temat tego, jak wywierać wpływ, na pewno łatwiej będzie każdemu z nas bronić się przed manipulacjami, które bazując na naszych „automatycznych” procesach sprawiają, że robimy rzeczy sprzeczne z naszymi interesami i potrzebami.

Życzymy powodzenia w wywieraniu wpływu i obronie przed manipulacjami!

WSZP.

Galeria zdjęć z warsztatów:Start | Copyright © WSZP 2008 | Napisz do nas | Polityka prywatności