Relacje i zdjęcia z warsztatów

drukuj

06.09.2008
Tajniki pracy doradcy zawodowego.

6 września w Wyższej Szkole Zarządzania Personelem odbyły się bezpłatne warsztaty odkrywające tajniki pracy Doradcy Zawodowego.

Warsztat cieszył się dużym powodzeniem.

Uczestnikami były zarówno osoby pracujące w branży, jak i Ci, którzy zastanawiają się nad pracą Doradcy Zawodowego.

Zaczęliśmy od przedstawienia misji pracy w tym zawodzie. Mówiliśmy także o tym, jaki wpływ ma praca na rozwój, poczucie własnej wartości i satysfakcję z życia.

Podczas zajęć przedstawiliśmy specyfikę pracy Doradcy Zawodowego, mówiliśmy także kto może zostać Doradcą Zawodowym. Dyskutowaliśmy na temat predyspozycji oraz niezbędnej wiedzy jaką musi posiadać osoba pracująca w tym zawodzie.

Uczestnicy mieli okazję wykonać testy predyspozycji, dzięki którym zdobyli cenne informacje na swój temat.

Przedstawiliśmy w jaki sposób zdobyć licencję Doradcy Zawodowego, gdzie można skończyć studia dające kwalifikacje.

Uczestnicy otrzymali także wiele praktycznych informacji na temat płatnych i bezpłatnych kursów oraz źródeł, w których mogą znaleźć porady dla Doradców Zawodowych.

Nie zapomnieliśmy także omówić najskuteczniejszych sposobów poszukiwania pracy w tym zawodzie oraz wskazaliśmy instytucje, które zatrudniają Doradców Zawodowych.

Na życzenie uczestników przedłużyliśmy zajęcia, aby omówić narzędzia pracy w tym fachu.

Sami uczestnicy wnieśli także wiele cennych uwag. Jako, że wśród nas były osoby zajmujące się rekrutacją, wymienialiśmy poglądy i metody pracy w tych dwóch pokrewnych zawodach.

Po warsztatach wysłaliśmy uczestnikom prezentację ze wszystkimi praktycznymi wskazówkami omawianymi na zajęciach, a dodatkowo została przesłana baza pracodawców zatrudniających Doradców Zawodowych.

Zajęcia zostały poprowadzone przez Doradcę Zawodowego w WSZP – Panią Aleksandrę Szurek.

Dziękujemy uczestnikom za aktywny udział w zajęciach i za opinie na temat warsztatu.

Oto niektóre:

„Kurs przygotowany profesjonalnie. Wiedza przekazana w sposób wyważony (teoria plus własne doświadczenia). Wiele praktycznych wskazówek dotyczących zdobycia dodatkowych informacji, jak również porad, gdzie można znaleźć pracę. Kurs spełnił moje oczekiwania i nie mam żadnych dodatkowych uwag. Gratuluję i dziękuję!”

„Bardzo interesujące warsztaty, ale jak dla mnie za krótkie. Mogłoby być przeznaczone więcej godzin, a nawet dni. Ale mimo krótkiego czasu trwania została przekazana bardzo duża ilość informacji i to bardzo przydatnych. Prowadząca bardzo profesjonalna, posiada bardzo dużą wiedzę w temacie.”

„Widać, że trener jest ekspertem w swojej dziedzinie – to nadaje wiarygodności.”

„Dobra organizacja, ciekawie opracowana prezentacja, prowadząca: niezwykle ciepła, miła, życzliwa, zaangażowana, spokojna, odpowiadająca na każde pytanie. Oczekiwania moje zostały spełnione. Bardzo dziękuję za przekazaną wiedzę w tak ciepły i życzliwy sposób.”

„Bardzo ciekawe zajęcia, ciekawie prowadzone, trener był osobą wzbudzającą zaufanie i bardzo miło się go słucha. Mimo swojej wiedzy dowiedziałam się wielu ciekawych rzeczy! Oby tak dalej. Serdecznie dziękuję.”

„Co do opinii na temat prowadzonego przez Panią warsztatu - merytorycznie bardzo mi się podobał. Ponadto miło być na zajęciach prowadzonych przez osobę faktycznie lubiącą, to co robi- przekaz jest bardziej autentyczny. Podobało mi się, iż starała się Pani opisać tzw. blaski i cienie tego zawodu.”Start | Copyright © WSZP 2008 | Napisz do nas | Polityka prywatności