Relacje i zdjęcia z warsztatów

drukuj

31.05.2008
W jaki sposób zostać badaczem? Specyfika pracy w agencjach badawczych.

31 maja w Wyższej Szkole Zarządzania Personelem odbyły się bezpłatne warsztaty dla wszystkich tych, którzy rozważają pracę w agencjach badań rynku i opinii. Byli i tacy którzy przyszli na zajęcia, aby lepiej się przygotować do egzaminu z metod badawczych :). Życzymy powodzenia!

Podczas zajęć wytłumaczyliśmy na podstawie case’ów czym różnią się badania jakościowe od ilościowych.
Opowiadaliśmy o różnych problemach z jakimi klienci zgłaszają się do firm badawczych oraz o sposobach ich rozwiązywania.

Aby uczestnicy jeszcze lepiej zrozumieli pewne metody przeprowadziliśmy eksperyment.

Zostało przeprowadzone pokazowe badanie focus’owe. Naszymi respondentami byli uczestnicy warsztatu. Badaliśmy wizerunek marek stosując m.in. metodę projekcyjną. Następnie pokazaliśmy w jaki sposób zebrane informacje należy interpretować oraz tłumaczyliśmy cel zastosowanych metod badawczych.

Na końcu opowiedzieliśmy o różnych zawodach i ścieżkach karier w agencjach badawczych oraz o wymaganych kompetencjach. Mówiliśmy także o tym, co wyróżnia poszczególne firmy i na co należy zwrócić uwagę aplikując na poszczególne stanowiska.

Każdy uczestnik otrzymał także katalog Polskiego Towarzystwa Badań Rynku i Opinii opisujący liczące się na rynku firmy badawcze.

Zajęcia zostały poprowadzone przez Doradcę Zawodowego w WSZP – kilkuletniego pracownika firm badawczych – Panią Aleksandrę Szurek.

Dziękujemy uczestnikom za aktywny udział w zajęciach i za opinie na temat warsztatu.

Oto niektóre:

„Dla mnie szczególnie wartościowe były informacje dotyczące tego jak ta praca wygląda. Zrozumiałem także, iż kompletnie inni ludzie powinni pracować w jakościówce, a inni w ilościówce. Muszę to wszystko jeszcze przemyśleć.”

„Bardzo ciekawy był eksperyment. Jako uczestnik nie wiedziałam po co zadaje mi się takie pytania, ale wszystko zrozumiałam, jak zaczęliśmy interpretować zebrane informacje.”

„Bardzo dobre przygotowanie merytoryczne osoby prowadzącej, która nie przedstawiała suchych informacji, ale wszystko tłumaczyła na podstawie konkretnych i praktycznych przykładów.”

Galeria zdjęć z warsztatów:Start | Copyright © WSZP 2008 | Napisz do nas | Polityka prywatności