Relacje i zdjęcia z warsztatów

drukuj

19.04.2008
Autoprezentacja – „czyli jak dobrze wypaść na egzaminie ustnym”.

Jak wszyscy wiemy nie ma bardziej podstawowej umiejętności i równie niezbędnej w codziennym życiu niż odpowiednia autoprezentacja. Pozwala nam ona odnieść sukces w każdej ważnej dla nas sytuacji. Szczególnie ważnym egzaminem w życiu jest matura, a na maturze ustnej odpowiednia autoprezentacja, oprócz wiedzy i przygotowania to połowa sukcesu. Tak więc Akademickie Biuro Karier Wyższej Szkoły Zarządzania Personelem (WSZP) postanowiło ułatwić maturzystom start w dorosłość poprzez udział w warsztatach, których celem było praktyczne wykorzystanie technik autoprezentacji oraz rozpoznawanie naszych mocnych stron, aby je wykorzystać oraz słabych, aby móc nad nimi pracować.

W niesłychanie pochmurny i deszczowy dzień nasi maturzyści pokonali pierwszą przeszkodę jaką była pogoda i przyjechali na zajęcia. Zaczęło się niestandardowo, od poznania historii życia Freda Demary, człowieka, który dzięki swoim niesłychanym możliwościom wywierania odpowiedniego wrażenia w przeciągu paru lat był w różnych miejscach chirurgiem, profesorem uniwersyteckim, nauczycielem lub strażnikiem więziennym i zawsze odnosił niesłychany sukces w każdej z tych roli.

Ta historia pozwoliła nam zastanowić się nad naturą autoprezentacji i stanowiła punkt wyjścia do poznania podstawowych technik autoprezentacyjnych, ze szczególnym naciskiem na sytuację egzaminu i prezentacji maturalnej.

Wiedzy teoretycznej nie należało zostawiać bez ugruntowania praktycznego, aby nie została zapomniana. Tak więc każdy z uczestników stanął przed poważnym zadaniem: przygotowania i wygłoszenia krótkiego wystąpienia, które było nagrywane kamerą. Pod koniec wszyscy oglądaliśmy prezentacje, które wypadły bardzo dobrze, lecz perfekcjonizm uczestników nie pozwolił im w pełni cieszyć się z rezultatów. Prawie każdy uważał, że mógł to zrobić lepiej i wyciągnął wnioski dla siebie. Dzięki temu prezentacje w trakcie matury na pewno będą lepiej przemyślane, nie tylko pod względem treści, ale też sposobu ich wygłaszania i świadomości wywieranego wrażenia.

Dziękujemy wszystkim uczestnikom i życzymy POWODZENIA!!!
Start | Copyright © WSZP 2008 | Napisz do nas | Polityka prywatności