Relacje i zdjęcia z warsztatów

drukuj

24.01.2009
Tajniki pracy Doradcy Zawodowego.

24 I 2009 w Wyższej Szkole Zarządzania Personelem odbyły się bezpłatne warsztaty odkrywające tajniki pracy Doradcy Zawodowego.

Uczestnikami były zarówno osoby pracujące w branży, jak i Ci, którzy zastanawiają się nad pracą Doradcy Zawodowego.

Zaczęliśmy od przedstawienia misji pracy w tym zawodzie. Mówiliśmy także o tym, jaki wpływ ma praca na rozwój, poczucie własnej wartości i satysfakcję z życia.

Podczas zajęć przedstawiliśmy specyfikę pracy Doradcy Zawodowego, mówiliśmy także kto może zostać Doradcą Zawodowym. Dyskutowaliśmy na temat predyspozycji oraz niezbędnej wiedzy jaką musi posiadać osoba pracująca w tym zawodzie.

Przedstawiliśmy w jaki sposób zdobyć licencję Doradcy Zawodowego, gdzie można skończyć studia dające kwalifikacje.

Uczestnicy otrzymali także wiele praktycznych informacji na temat płatnych i bezpłatnych kursów oraz źródeł, w których mogą znaleźć porady dla Doradców Zawodowych.

Nie zapomnieliśmy także omówić najskuteczniejszych sposobów poszukiwania pracy w tym zawodzie oraz wskazaliśmy instytucje, które zatrudniają Doradców Zawodowych.

Na życzenie uczestników przedłużyliśmy zajęcia, aby omówić narzędzia pracy w tym fachu.

Sami uczestnicy wnieśli także wiele cennych uwag. Jako, że wśród nas były osoby zajmujące się rekrutacją, coachingiem wymienialiśmy poglądy i metody pracy w tych pokrewnych zawodach.

Po warsztatach wysłaliśmy uczestnikom prezentację ze wszystkimi praktycznymi wskazówkami omawianymi na zajęciach.

Zajęcia zostały poprowadzone przez Doradcę Zawodowego w WSZP – Panią Aleksandrę Szurek.

Dziękujemy uczestnikom za aktywny udział w zajęciach i za opinie na temat warsztatu.

Oto niektóre:
„Konkretne informacje dla uczestników gdzie co można znaleźć, bardzo praktyczna wiedza do wykorzystania od zaraz!”

„Zajęcia prowadziła osoba kompetentna, która wiedziała o czym mówić, pozwalała na aktywny udział w zajęciach oraz nie pozostawiała żadnego pytania bez odpowiedzi.”

„Osoba prowadząca warsztaty, serdeczna, ciepła, ale zarazem profesjonalna, w interesujący sposób przekazała zagadnienia dotyczące doradztwa zawodowego.”

„Mimo iż wiele z poruszanych na spotkaniu kwestii było mi znanych, z przyjemnością uczestniczyłam w tym warsztacie, dziękuję za taką możliwość :-).”
Start | Copyright © WSZP 2008 | Napisz do nas | Polityka prywatności