Relacje i zdjęcia z warsztatów

drukuj

24.05.2008
Autoprezentacja – czyli jak wywierać wrażenie na innych.

Jak wszyscy wiemy nie ma bardziej podstawowej umiejętności i równie niezbędnej w codziennym życiu niż odpowiednia autoprezentacja. Pozwala nam ona odnieść sukces w każdej ważnej dla nas sytuacji. Wyższa Szkoła Zarządzania Personelem postanowiła dać możliwość szerokiej publiczności przybliżenia się do sztuki wywierania odpowiedniego wrażenia i zorganizowała warsztaty temu poświęcone. Warsztaty poprowadził psycholog, trener – Kamil Imbir.

W niesłychanie pochmurny i chłodny dzień uczestnicy pokonali pierwszą przeszkodę jaką była pogoda i przyjechali na zajęcia. Zaczęło się niestandardowo, od poznania historii życia Freda Demary, człowieka, który dzięki swoim niesłychanym możliwościom wywierania odpowiedniego wrażenia w przeciągu paru lat był w różnych miejscach chirurgiem, profesorem uniwersyteckim, nauczycielem lub strażnikiem więziennym i zawsze odnosił niesłychany sukces w każdej z tych roli. Ta historia pozwoliła nam zastanowić się nad naturą autoprezentacji i stanowiła punkt wyjścia do poznania podstawowych technik autoprezentacyjnych, stosowanych świadomie, bądź też nieświadomie.

Wiedzy teoretycznej nie należało zostawiać bez ugruntowania praktycznego, aby nie została zapomniana. Tak więc każdy z uczestników stanął przed poważnym zadaniem: przygotowania i wygłoszenia krótkiego wystąpienia, które było nagrywane na kasetę wideo. Pod koniec wszyscy oglądaliśmy prezentacje, które wypadły bardzo dobrze. Kluczem było mówienie o swoich pasjach i zainteresowaniach, jednym słowem o czymś co znamy doskonale – redukowało to znacząco stres.

Dziękujemy wszystkim za udział w warsztacie i życzymy POWODZENIA!!!

Start | Copyright © WSZP 2008 | Napisz do nas | Polityka prywatności