Archiwum warsztatów

17.10.2015
Sesja podsumuwująca cykl warsztatów "Rozwój Firmy W Praktyce"
Jerzy Wojeński - konsultant w zakresie zarządzania: strategie, innowacyjność, zmiany, kompetencje osobiste, wartościowanie pracy

W ramach sesji nastąpi podsumowanie projektów, analiza prac oraz wręczenie certyfikatów.


03.10.2015
Umiędzynaradawianie działalności firmy
Janusz Przepiórski - Konsultant w zakresie marketingu i zarządzania projektami min. w edukacji, elektronice oraz nowych mediach.

Zagadnienia: problemy wejścia na rynki zagraniczne. urzędy konsularne i attachaty handlowe, Centra COIE, Instytucje Otoczenia Biznesu (IOB), Wsparcie UE

Projekt: Analiza możliwości eksportu własnej firmy, przygotowanie planu działań


19.09.2015
Narzędzia wzmacniania pozycji rynkowej firmy
Marek Przepiórski - Koordynator zarządzający projektami dofinansowanymi z funduszy UE, Praktyk Biznesu, Wykładowca WSZP.

Zagadnienia: Benchmarking, outsourcing, alianse, klastry, innowacje, badania

Projekt: analiza i opracowanie założeń do działań w zakresie wzmocnienia pozycji rynkowej własnej firmy.


05.09.2015
Wirtualizacja działalności firmy
Janusz Przepiórski - Konsultant w zakresie marketingu i zarządzania projektami min. w edukacji, elektronice oraz nowych mediach.

Zagadnienia: programy f-k, programy crm, e-commerce, e-marketing: Google, portale społecznościowe,

Projekt: analiza informatyzacji firmy, projekt wirtualizacji oferty i działań firmny


22.08.2015
Zarządzanie projektami
Marek Przepiórski - Koordynator zarządzający projektami dofinansowanymi z funduszy UE, Praktyk Biznesu, Wykładowca WSZP.

Zagadnienia: przygotowanie założeń, finansowanie, powołanie zespołu

Projekt: przygotowanie projektu dla firmy na bazie projektu unijnego


01.08.2015
Przedsiębiorczość i kreatywność w procesie rozwoju firmy
Sławomir Bieńkowski - Przedsiębiorca,trener, doradca w zakresie biznesu. Propagator rozwoju innowacyjności i przedsiębiorczości.

Zagadnienia: Ocena osobistych predyspozycji Wykorzystanie silnych i słabych strom. Realizacja marzeń.

Projekt: Ocena osobistych predyspozycji pracowników firmy do działań przedsiębiorczych


18.07.2015
Sprawne zarządzanie zespołem pracowniczym
Viola Dalgiewicz - Przedsiębiorca, doradca, mentor, menedżer projektów HR.

Zagadnienia: Cele i rodzaje zespołów pracowniczych w firmie.Tworzenie zespołów zadaniowych. Organizacja pracy zespołów. Motywowanie.

Projekt: ocena potrzeb kompetencyjnych, ocena zespołu, system motywacyjny


04.07.2015
Zarządzanie finansami firmy
Agnieszka Chabowska-Litka - Przedsiębiorca, doradca finansowy, ekspert w zakresie bankowości i finansów. Nauczyciel akademicki, Rektor WWSE.

Zagadnienia: Koszty funkcjonowania przedsiębiorstwa. Wskaźniki Ryzyka. Bilans. Program FK w analizie finansowej firmy.

Projekt: Analiza Pareto kosztów wybranego produktu własnej firmy


20.06.2015
Skuteczne rozwiązywanie problemów firmy
Jerzy Wojeński - konsultant w zakresie zarządzania: strategie, innowacyjność, zmiany, kompetencje osobiste, wartościowanie pracy

Zagadnienia: Proces twórczy, twórcze myślenie. Burza mózgów, poszukiwanie innowacyjnych rozwiązań, inżynieria wartości wg.L.Milesa.

Projekt: Karta problemu. Metoda 635 w tworzeniu koncepcji innowacji rozwojowej w swojej firmie


06.06.2015
Strategiczny rozwój firmy
Jerzy Wojeński - konsultant w zakresie zarządzania: strategie, innowacyjność, zmiany, kompetencje osobiste, wartościowanie pracy

Zagadnienia: Proces zarz. strategicznego, identyfikacja szans i zagrożeń rozwojowych, analiza strategiczna, strategie wzrostu, konkurowanie wewnątrz firmy

Projekt: Analiza strategiczna i propozycje działań strategicznych własnej firmy


23.05.2015
Audyt własnej firmy
Jerzy Wojeński - konsultant w zakresie zarządzania: strategie, innowacyjność, zmiany, kompetencje osobiste, wartościowanie pracy

Zrób audyt własnej firmy. Sprawdź jak przebiegają procesy zarządzania firmą, oceń zasoby ludzkie, zweryfikuj działalność operacyjną, sprawdź poziom innowacyjności, jakości i marketingu.
W ramach warsztatów przygotujesz się do stworzenia Raportu z audytu własnej firmy


25.05.2014
Pracodawca i pracownik przed sądem pracy
Michał Jakubowski
W związku z ogromnym zainteresowaniem związanym z tajnikami Prawa Pracy, zapraszamy Państwa na warsztaty na których postaramy się przekazać Państwu naszą wiedzę i doświadczenie w tej dziedzinie. Warsztaty skierowane są do osób które pragną pogłębiać swoją wiedzę, oraz są ciekawe swoich możliwości.


25.05.2014
Zakres oraz przedmiot kontroli Państwowej Inspekcji Pracy
Marek Skowroński - Wykładowca akademicki, praktyk z dziedziny BHP

Inspektor pracy sprawuje nadzór nad przestrzeganiem przez pracodawców prawa pracy. Co jednak najbardziej interesuje inspektorów pracy, w trakcie przeprowadzania kontroli?
Kontrolowany pracodawca ma obowiązek zapewnić inspektorowi pracy warunki i środki niezbędne do sprawnego przeprowadzenia kontroli. Jakie ? - po informacje zapraszamy 25.05.2014

24.05.2014
Przyspiesz swoją karierę i pokaż swój talent

Umiejętności (kompetencje) osobiste, wchodzące w skład tzw. miękkich kompetencji należą do najważniejszych kompetencji zawodowych. Doradcy zawodowi mówią, że o ile pracę otrzymuje się w 70% dzięki wiedzy fachowej i w 30% dzięki umiejętnościom osobistym i społecznym- to traci się ją w 70% z braku umiejętności osobistych i społecznych i w 30% z braku kwalifikacji zawodowych.
Sprawdź jakie masz predyspozycje, jak je rozwinąć i wykorzystać.


24.05.2014
Basic English abroad (podstawowe zwroty > przydatne w czasie podróży zagranicznej)
Barbara Dmowska-Kusy - Wieloletni lektor języka angielskiego i niemieckiego.

Ile razy byliście za granicą i nagle wyleciały Wam z głowy najprostsze pytania o zakwaterowanie, drogę lub miasto? Spokojnie, każdemu się zdarza. Aby przygotować Was na nadchodzący sezon wakacyjny, przedstawimy Wam podstawowe zwroty przydatne podczas pobytu za granicą.


24.05.2014
Stres ma wielkie oczy - jak go okiełznać?
Iwona Centka - Trener, Psychoterapeuta, Doradca Zawodowy, Wykładowca.

Suchość w gardle, drżenie głosu, spocone ręce i przede wszystkim pustka w głowie. Te uczucia znamy wszyscy. Towarzyszą nam podczas oficjalnych wystąpień, przemówień, egzaminów, rozmów kwalifikacyjnych. Wszędzie tam, gdzie jesteśmy obserwowani i oceniani. Jakie są metody walki ze stresem i z samym sobą, czyli jak radzić sobie i nie dać się pokonać nerwom bez użycia wspomagaczy.24.05.2014
Czy jesteś dobrym negocjatorem? Czy umiesz dobrze robić zakupy?
Andrzej Koziar
Negocjować można wszystko i wszędzie, w domu, w sklepie w pracy. Ale jak zrobić to na tyle inteligentne aby nie spalić wszystkich mostów i wyjść na swoje? Czy umiem robić przemyślane zakupy?
Jakie czyha na mnie niebezpieczeństwo? Na te pytania postaramy się odpowiedzieć 24.05.2014


16.05.2014
StartUp czyli jak zacząć i rozwinąć swój biznes.
Ola Ekman - Szwedzki aktywny przedsiębiorca

Już w piątek 16.05.14 odbędzie się spotkanie z wybitnym szwedzkim przedsiębiorcą- Ola Ekman.
Ola jest coachem i mentorem zarówno dla zarządzających firm rangi CEO, jak i dla studentów, a także dobrze znanym mówcą inspiracyjnym, szkoleniowcem i nauczycielem kursów magisterskich w uniwersytetach. Od 14 lat jego misją w jest wynajdywanie najlepszych pomysłów/innowacji w Szwecji i wspieranie ich komercjalizacji przez sieć University System. Dzięki tej działalności, swój szybki wzrost osiągnęło ponad 35 firm.
Spotkanie odbędzie się 16.05.14 w auli WSZP ul. Hirszfelda 11 w godzinach 18:30-21:30. Przedsięwzięcie będzie idealną okazją do zaczerpnięcia inspiracji od praktyka i pioniera w swojej dziedzinie zwłaszcza, że spotkanie jest całkowicie darmowe należy się jedynie zapisać.
Językiem wykładowym będzie język angielski-Tych z państwa którzy nie czują się z tym dobrze- prosimy o zabranie słuchawek które podłączymy pod tłumaczenie.


11.05.2014
Psychosomatyczne różnice indywidualne a wydajność w pracy i wpływ na wypadki przy pracy
Marek Skowroński - Wykładowca akademicki, praktyk z dziedziny BHP

Wpływ warunków pracy na wydajność i satysfakcję z pracy. Czynniki szkodliwe dla zdrowia. Choroby zawodowe. Bezpieczeństwo, wypadki i przemoc w miejscu pracy.Indywidualne różnice w reagowaniu na stres.Stres a cechy indywidualne.


11.05.2014
Nauka w systemie e-learning - krok po kroku
Jarosław Gumienny - Politolog, Wykładowca, specjalista ds. E-learningu.

Co to jest e-learning, na czym to polega, jak się to odbywa, co z egzaminami i ile czasu trzeba na to poświęcać- na te, oraz wiele innych pytań będziemy starali się odpowiedzieć Państwu podczas niedzielnych warsztatów. Każdy z Państwa będzie mieć do dyspozycji komputer z dostępem do platformy e-learningowej.


10.05.2014
Diagnoza własnego potencjału a możliwości rynku pracy
Danuta Pietraszkiewicz - Wykładowca, Specjalista ds. Planowania Programu Studiów.

Świadomość własnego potencjału to fundament na którym człowiek ma możliwość budowania osobistych sukcesów, satysfakcji z życia i zadowolenia z tego kim jest. Czasami jednak osobie wydaje się że zna siebie i własny potencjał, lub też przez przypadek osiąga swoje cele i marzenia bez dokonywania świadomych wyborów. Dzięki diagnozie z użyciem profesjonalnych narzędzi masz możliwość sprawdzić czym naprawdę dysponujesz, jakie są Twoje mocne strony, talenty, predyspozycje i obszary do doskonalenia.Ocena własnego potencjału na rynku pracy. Powody, sposoby i częstotliwość ewentualnego
poszukiwania informacji o lepszym, w swojej ocenie, miejscu pracy, w innej instytucji


10.05.2014
Rozwijanie potencjału Trenera Coacha
Katarzyna Dąbrowska - Trenerka, Coacherka, konsultantka HR

Warsztat pozwalający poczuć na własnej skórze, jak działa coaching i skąd bierze się jego popularność.Warsztat jest również okazją do przyjrzenia się własnemu życiu jako całości, własnym celom życiowym, okazją do podniesienia własnej motywacji i skuteczności działania, przekształcenia marzeń w cele.


10.05.2014
Negocjacje międzykulturowe
Bożena Dancewicz
Problemem pokojowego rozwiązywania sporów zajmuje się przede wszystkim Karta Narodów Zjednoczonych, której pierwszy artykuł zawiera zapis o łagodzeniu lub załatwianiu pokojowymi metodami sporów lub sytuacji mogących prowadzić do naruszenia pokoju. Negocjacje międzynarodowe są właśnie jedną z takich pokojowych dróg dochodzenia do porozumienia, w przypadku zaistnienia sporów i konfliktów międzynarodowych. Oczywiście, tam gdzie nie ma sporu, nie ma też potrzeby prowadzenia negocjacji. Negocjacje mogą wiązać się ze sporem, konfliktem i koniecznością rozwiązania krytycznej sytuacji lub do ustalenia warunków współpracy, osiągania obopólnie założonego celu.


10.05.2014
Job interview in English (symulacja rozmowy kwalifikacyjnej o pracę po angielsku)
Barbara Dmowska-Kusy - Wieloletni lektor języka angielskiego i niemieckiego.

Zostałeś zaproszony na wymarzoną rozmowę kwalifikacyjną, ale musisz ją odbyć w języku angielskim? Umożliwimy Ci udział w symulacji rozmowy o pracę, przedstawimy proste a także te bardziej zaawansowane zwroty. Zapoznamy z Pytaniami jakich możesz się spodziewać i podpowiemy przy formowaniu odpowiedzi.


24.11.2012
Sztuka skutecznej sprzedaży.
Uwaga: Warsztaty zostały odwołane. Przepraszamy.

Marcin Raheb - Trener Biznesu.

Sercem większości firm jest skuteczny dział sprzedaży. To jest koło zamachowe każdej firmy związanej z handlem. Sukces tkwi w satysfakcji Klienta. W dobie dzisiejszej konkurencji nie wystarczy być rzemieślnikiem. Trzeba być artystą. Na warsztacie rozwiniemy umiejętności empatycznego podejścia do współpracy z Klientem. Pogłębimy wiedzę z zakresu technik skutecznej sprzedaży. Uczestnicy będą mogli wykształcić postawy pro klienckie jak również wypracować wizerunek profesjonalnego partnera biznesowego.


17.11.2012
Jak odnaleźć się na rynku pracy? (jaki wybrać zawód, dokumenty aplikacyjne, sposoby poszukiwania pracy).
Uwaga: Warsztaty zostały odwołane. Przepraszamy.

Aleksandra Szurek - Doradca Zawodowy, Coach ICC, Wykładowca.

Ile jestem warty na rynku pracy? Co mogę zrobić by zarabiać więcej? Czy powinienem podjąć naukę na kolejnych studiach, warsztatach, szkoleniach? Czy warto często zmieniać pracę i jak to się odbija na moim wizerunku? Jak napisać dobre dokumenty aplikacyjne? Jak wybrać zawód i znaleźć wymarzoną pracę? W jaki sposób skutecznie szukać pracy? To jedne z najczęściej zadawanych pytań dotyczące naszej pozycji na rynku pracy. Podpowiemy jak zarządzać swoją karierą, by odnieść sukces i satysfakcję w życiu zawodowym.


13.10.2012
Stres ma wielkie oczy - jak go okiełznać?
Iwona Centka - Trener, Psychoterapeuta, Doradca Zawodowy, Wykładowca.

Suchość w gardle, drżenie głosu, spocone ręce i przede wszystkim pustka w głowie. Te uczucia znamy wszyscy. Towarzyszą nam podczas oficjalnych wystąpień, przemówień, egzaminów, rozmów kwalifikacyjnych. Wszędzie tam, gdzie jesteśmy obserwowani i oceniani. Jakie są metody walki ze stresem i z samym sobą, czyli jak radzić sobie i nie dać się pokonać nerwom bez użycia wspomagaczy.


12.10.2012
Piątek 12.10.2012 godz. 17.30 WARSZTAT PT.: KULTURA NEGOCJACYJNA W SYSTEMIE BEZPIECZEŃSTWA WEWNĘTRZNEGO
nadkom. Dariusz Loranty - Najsłynniejszy Polski Negocjator Policyjny

Warsztat w piątek 12.10.2012 r. o godz. 17.30
Warsztaty przeznaczone są dla osób zainteresowanych tematyką bezpieczeństwa wewnętrznego i negocjacji kryzysowych w tym szczególnie dla planujących karierę lub pracujących w instytucjach zajmujących się zagadnieniami bezpieczeństwa i porządku publicznego.

W programie m.in.:
Czy kultura ma coś wspólnego z bezpieczeństwem wewnętrznym? W formie otwartej, w dyskusji z uczestnikami zostanie przedstawiona teza - Zachowanie wysokich parametrów bezpieczeństwa wewnętrznego w obszarze publicznym jest możliwe w warunkach zachowania standardów praw obywatelskich tylko przy zaistnieniu kultury negocjacji specjalnych; policyjnych, kryzysowych i pertraktacji. -
A ponad to początki negocjacji policyjnych. Możliwe sytuacje kryzysowe, które mogą zostać rozwiązane w drodze komunikacji i negocjacji. Strategie negocjacji policyjnych.17.09.2012
„Komunikacja – efektywniej, swobodniej, w zgodzie ze sobą”
Uwaga: Warsztaty zostały odwołane. Przepraszamy.

Beata Lichocka - Psycholog, Trener, Psychoterapeuta
Agnieszka Rumińska - Psycholog, Psychoterapeutka, Współzałożycielka Instytutu Rozwoju Osobistego Sens.

„Komunikacja – efektywniej, swobodniej, w zgodzie ze sobą”

Nie jest to kolejny warsztat dotyczący komunikacji, tylko wyjątkowa możliwość zdobycia wiedzy i doświadczenia z kilku obszarów, w których swobodne poruszanie się zwiększa naszą efektywność w byciu z ludźmi. Przedstawimy i zaproponujemy aktywne włączenie się w pracę z obszaru psychologii osiągnięć, wystąpień publicznych, kreowania wrażenia i autoprezentacji oraz problematyki asertywności. Wierzymy, że przyjrzenie się powyższym tematom zmienia perspektywę i pozwala potraktować komunikację jako wieloaspektowy sposób przekazywania ludziom wiedzy o sobie, a także zwiększa naszą skuteczność w rozumieniu innych oraz byciu rozumianym. Zapraszamy wszystkich, którzy chcą poprawić swoje funkcjonowanie w obszarze komunikacji, tych, którzy czują, że to jak są widziani i słyszani nie jest dokładnie tym, co chcieliby przekazywać innym, tych, którzy w kontakcie z innymi zapominają o sobie, swoich wartościach i potrzebach w obawie przed utratą relacji. Zapraszamy również wszystkich, którzy na problematykę komunikacji chcieliby spojrzeć wielowymiarowo, inaczej niż do tej pory.16.09.2012
Świadomość droga do poznania siebie.
Uwaga - warsztat nie odbędzie się z powodu choroby Trenera
Wszystkich zapisanych przepraszamy.

Iwona Centka - Trener, Psychoterapeuta, Doradca Zawodowy, Wykładowca.
Anna Dąbrowska - Specjalistka pracy z ciałem, Terapeutka, Masażystka, Kosmetolog

Czasami wydaje nam się, że wszystko w naszym życiu układa się. Mamy dobre relacje ze znajomymi, rodziną, najbliższymi. Mamy ciekawą pracę, która daje nam możliwość samorealizacji. Mamy ustabilizowaną sytuacje finansową… A jednak z jakiegoś - bliżej nieokreślonego powodu – jesteśmy nieszczęśliwi. Czujemy się sfrustrowani, samotni. Zaczynamy mieć kłopoty z nadciśnieniem, często narzekamy na bóle głowy lub brzucha. Warto wtedy zadać sobie pytanie dlaczego tak się dzieje. Co wpływa na nasze widzenie świata, na postrzeganie samych siebie. Czy możemy w jakiś sposób wpłynąć na problemy psychosomatyczne, by uniknąć kolejnej migreny, bez łykania kolejnej tabletki. Nasze codzienne myśli, uczucia i czynności znajdują się na powierzchni świadomości, ale tuż za tym kryje się podświadomość, której nie znamy, ale która czasami daje znać o sobie poprzez pewne znaki, intuicję, sny, niezrozumiałe nasze zachowania, reakcje, uwarunkowania. Pojąwszy swe uwarunkowania, zrozumiemy również całokształt swej świadomości. Świadomość samego siebie, ukrytych motywów kierujących naszym zachowaniem, pozwala polepszyć jakość życia, pozwala świadomie dokonywać wyborów, i uczyć się jak ich nie żałować. W trakcie warsztatu uczestnicy nauczą się jak odczytywać własne reakcje. Zobaczą jak zacząć słuchać siebie - swój organizm, swoje potrzeby. Praca na zajęciach ma charakter poufny i dotyczy problemów i spraw ważnych dla uczestników.


15.09.2012
Asertywność - jak nabrać pewności siebie w sytuacjach zawodowych.
Danuta Pietraszkiewicz - Wykładowca, Specjalista ds. Planowania Programu Studiów.

Praca zawodowa wymaga od nas odpowiednich umiejętności osobistych. W jaki sposób bronić się przed manipulacją i agresją ze strony współpracowników/przełożonych? Skuteczne realizowanie własnych potrzeb i interesów jest jednym z podstawowych celów pracy zawodowej, aby to osiągnąć konieczne jest zwiększenie wiary we własne siły. Umiejętność asertywnego myślenia i mówienia jest gwarantem osiągnięcia pewności siebie w sytuacjach zawodowych. Asertywność pomaga poprawić relacje z innymi oraz podnosi skuteczność działania, gdyż usprawnia komunikację w zespole. Na zajęciach będzie można dowiedzieć się jak mówić "nie" w sposób, który nie uraża drugiej osoby oraz jak panować nad emocjami. Wyjaśnimy różnicę między asertywnością, agresją i uległością. W programie są przewidziane praktyczne ćwiczenia pomagające radzić sobie z negatywnymi ocenami, zakłopotaniem oraz chronić własne terytorium psychologiczne. Warto pamiętać, iż dzięki rozwinięciu asertywności oraz uświadomieniu sobie własnych zalet i wad możemy w istotny sposób zmienić nasze życie poprzez podniesie jakości kontaktów z innymi, co z kolei korzystnie wpłynie zarówno na karierę zawodową jak i na życie prywatne...


08.09.2012
Praca Event Menedżera. Organizacja i produkcja imprez.
Uwaga: Warsztat został przeniesiony na inny termin. Przepraszamy.

Magdalena Misztal - Psycholog, Trener, Doradca Zawodowy, Konsultant ds. strategii komunikacji.

Jeżeli do końca nie wiesz jak szybko i sprawnie zorganizować imprezę w firmach a zarazem być osobą dobrze zorganizowana?
To przyjdź koniecznie na ten warsztat a dowiesz się jak zostać dobrym Event Menedżerem. U nas otrzymasz cenne wskazówki i praktyczne rady dotyczące organizacji i produkcji imprez. Abyś Ty odniósł sukces i inni byli usatysfakcjonowani. Udana impreza to PR dla Ciebie!
Zapraszamy do uczestnictwa w warsztacie.


28.07.2012
Motywować siebie, osiągać cele - tego można się nauczyć.
Uwaga: Warsztat został przeniesiony na inny termin. Przepraszamy.

Beata Lichocka - Psycholog, Trener, Psychoterapeuta
Agnieszka Rumińska - Psycholog, Psychoterapeutka, Współzałożycielka Instytutu Rozwoju Osobistego Sens.

"Motywować siebie, osiągać cele - tego można się
nauczyć"

Co decyduje o tym, że udaje nam się osiągać cele lub wręcz przeciwnie, zaraz po tym, jak coś postanowimy, zaczyna nam brakować sił do realizacji celu? Czy tylko osoby o wysokim poziomie motywacji osiągają życiowe sukcesy w różnych obszarach, czy może jest tak, że każdy ma potencjał, ale tylko niektórzy potrafią z niego efektywnie korzystać? Czy wreszcie wysoki poziom motywacji jest stałą cechą charakterologiczną, czy może wynikiem innych, dających się zdefiniować czynników, którymi można skutecznie zarządzać? Zapraszamy na warsztat, na którym zastanowimy się i spróbujemy odpowiedzieć na powyższe pytania, przedstawimy inne spojrzenie na motywację i sposoby jej regulowania oraz korzystania z własnego potencjału. Zapraszamy wszystkich, którzy chcieliby lepiej rozpoznawać swoje cele oraz nauczyć się podejmowania kolejnych kroków, które gwarantują ich osiąganie. Warsztat dedykowany jest wszystkim, którzy do tej pory bezskutecznie próbowali realizować noworoczne postanowienia, którzy już dawno uznali, że motywacji nie można się nauczyć oraz tym, którzy chcieliby poczuć się bardziej spełnieni zarówno w obszarze zawodowym, jak i prywatnym.14.07.2012
W zdrowym ciele - zdrowy duch. Jak emocje i odżywianie warunkują nasze zdrowie i sukces?
Uwaga: Warsztat został przeniesiony na inny termin. Przepraszamy.

Urszula Sarnecka
"Jesteś tym, co jesz" (Hipokrates).
Zapraszam na warsztaty z poznania zasad wprowadzania równowagi w ciele i
duchu wg. najstarszej wiedzy, która istnieje na Ziemi.
Jeśli zależy Ci na dobrym zdrowiu, które w znacznym stopniu warunkuje
nasze emocje i w rezultacie przyczynia się do osiągnięcia sukcesów
osobistych oraz zawodowych ten warsztat jest dla Ciebie.07.07.2012
Umiejętności Interpersonalne
Iwona Centka - Trener, Psychoterapeuta, Doradca Zawodowy, Wykładowca.

Celem tego spotkania jest poszerzenie świadomości siebie w relacjach z innymi osobami i grupą oraz rozwój umiejętności skutecznego komunikowania się w różnych sytuacjach w życiu zawodowym i osobistym. Każda osoba chcąca zostać trenerem lub pragnąca pracować z ludźmi w inny sposób, powinna być świadoma swoich kontaktów z nimi. W trakcie spotkania uczestnicy obserwują przy pomocy trenera, proces kształtowania się grupy, swoich zachowań i reakcji w kontakcie z innymi uczestnikami. To co dzieje się trakcie treningu interpersonalnego ma charakter poufny i obowiązuje zarówno trenera jak i uczestników. Grupa interpersonalna to metoda poznania siebie w relacji z innymi ludźmi w grupie. Dzięki treningowi osoba w nim uczestnicząca może prześledzić, w jaki sposób kontaktuje się z innym osobami i uzyskać stosowne informacje zwrotne na ten temat. Można powiedzieć, że trening jest metodą szkoleniową, ważnym doświadczeniem w poznaniu siebie. Jest to często wstęp dla osób mających zamiar pomagać innym, ponieważ dzięki treningowi można zaobserwować w bezpiecznych warunkach jak osoba komunikuje się ze światem, jakie są jej ograniczenia a jakie atuty. Trudno wyobrazić sobie życie w społeczeństwie, rodzinie czy organizacji bez komunikowania się z innymi. Komunikacja daje nam szansę na wymianę myśli, współdziałanie, podążanie w tym samym kierunku. Dzięki niej dowiadujemy się, co czują i myślą inni, a także możemy wyrazić siebie. Dlatego warto przyjrzeć się bliżej temu procesowi i odpowiedzieć sobie na pytanie, czy potrafimy skutecznie się komunikować.


30.06.2012
Zarządzanie Czasem
Iwona Centka - Trener, Psychoterapeuta, Doradca Zawodowy, Wykładowca.

Coraz częściej narzekamy na permanentny brak czasu. Odkładamy sprawy ważne tj. rodzina, zdrowie, hobby na „wieczne później.” Czas jest zasobem nieodnawialnym, dlatego warto przyjrzeć się czemu go poświęcamy. Zapraszamy na warsztat podczas którego będziemy pracować nad wyznaczaniem priorytetów. Jak to ktoś kiedyś powiedział: “nie ile godzin pracujesz, ale to czym je wypełniasz, decyduje o tym, czy jesteś skuteczny.” Podczas zajęć przedstawimy także wiele pomocnych technik usprawniających nasze działanie, będziemy mówić również o źródłach energii oraz o tym w jaki sposób pracować nad jej deficytami.


02.06.2012
W drodze do zmiany...
Uwaga: Warsztat został przeniesiony na inny termin. Przepraszamy.

Katarzyna Sienicka - Life-coach i trener rozwoju osobistego

Warsztat W drodze do zmiany jest przeznaczony dla osób którym zmiany nie przychodzą łatwo, ponieważ kojarzą się z czymś niepewnym i nieznanym. Dla osób, które wiedzą co chciałyby zmienić, ale brakuje im motywacji. Ale również dla tych, którzy czują, że stoją
w miejscu i potrzebują wytyczyć dla siebie nowy kierunek.
Warsztat wykorzystuje techniki i narzędzia coachingowe, dzięki którym uczestnicy poznają mechanizmy psychologiczne rządzące procesem zmiany, odkryją własne zasoby oraz ograniczenia, a także określą cele, które będą chcieli zrealizować. Poznają tajniki automotywacji i afirmacji. Dowiedzą się również, co mogą zrobić już dziś, by ich życie zaczęło się zmieniać. Wszyscy uczestnicy będą mogli zobaczyć, że pozostając w strefie komfortu można zyskać co najwyżej pozorne poczucie bezpieczeństwa, za to stracić wiele okazji do własnego rozwoju, poszerzenia horyzontów i w rezultacie szczęśliwszego życia.

Praca nad zmianą to proces długofalowy – dlatego uczestnikom Warsztatu zostanie zaproponowany cykl trzech dodatkowych warsztatów rozwoju osobistego, pogłębiających dotychczasową wiedzę i umiejętności z zakresu świadomego wprowadzania zmiany.26.05.2012
Psycholog i pedagog na rynku pracy
Uwaga: Warsztat został przeniesiony na inny termin.

Anna Sowińska
Jeżeli jesteś pedagogiem, psychologiem, jeszcze studiujesz lub niedawno zakończyłaś/eś naukę i właśnie zastanawiasz się nad:
- dalszym rozwojem zawodowym,
- specjalizacją,
- uprawnieniami jakie posiadasz
- wkraczasz na rynek pracy
To serdecznie zapraszam Cię na warsztaty.
Na całodniowym szkoleniu dowiesz się jak znaleźć pracę w zawodzie psychologa/pedagoga, jakie posiadasz uprawnienia i jakie certyfikaty zdobyć, co jest istotne podczas rozmowy kwalifikacyjnej jak wygląda Assessment Centre. Ponadto powiemy o rozwoju zawodowym nauczycieli (zmianach w edukacji), jak wygląda obecny rynek pracy oraz jakie są możliwości rozwoju w różnych branżach.


UWAGA!!!

WARSZTAT TRWA 8h

Cena warsztatu za 8h: 95 zł

Serdecznie zapraszamy na warsztat.


19.05.2012
Tajniki Pracy Doradcy Zawodowego
Alicja Jakimczuk - Psycholog, Doradca Zawodowy, Trener programu Spadochron.

Czyli co zrobić, żeby być dobrym Doradcą Zawodowym. Opowiemy o tym, jaka jest specyfika tej pracy, jakie cechy powinien mieć Doradca Zawodowy, jaką powinien mieć wiedzę, gdzie może ją zdobyć, jakie należy skończyć studia, gdzie odbyć przydatne kursy. Powiemy także o możliwościach zdobycia doświadczenia oraz o licencji Doradcy Zawodowego. Wspomnimy także pokrótce o narzędziach pracy w tym zawodzie. Na zakończenie będzie o kodeksie etycznym - czyli czego Doradca nie może robić, a co należy do jego obowiązków.


12.05.2012
Odkrywanie siebie przez ruch i taniec. Świadomość ciała.
Uwaga: Warsztaty zostały odwołane. Przepraszamy.

Beata Lichocka - Psycholog, Trener, Psychoterapeuta
Agnieszka Rumińska - Psycholog, Psychoterapeutka, Współzałożycielka Instytutu Rozwoju Osobistego Sens.

"Odkrywanie siebie przez ruch i taniec. Świadomość ciała"
Taniec to uniwersalny sposób na porozumienie bez słów, bez barier językowych i kulturowych. Powstał z potrzeby uzewnętrznienia uczuć gestami, mimiką, ruchem. Jest naturalną potrzebą człowieka ujawniającą emocje, tworzy więzi międzyludzkie, redukuje stres. Taniec podnosi nastrój, wyzwala energie.
Ciało i umysł są nierozłącznie ze sobą związane w procesie rozwoju. Równowaga pomiędzy ciałem i umysłem jest niezbędna dla harmonijnego rozwoju umysłowego, zdrowia, poprawia codzienne funkcjonowanie.
Zapraszamy na warsztat osoby, które:
• chcą rozwinąć swój potencjał i nabrać zaufania do siebie
• są nieśmiałe, wycofane nie wyrażają zwykle uczuć albo wyrażają je w sposób nieadekwatny lub niezrozumiały
• chcą zwiększyć swój repertuar ruchowy, wzbogacić ekspresję
• mają kłopoty w relacjach interpersonalnych, doświadczają trudności w kontaktach fizycznych, bliskości czy zaufaniu
• doświadczają dużego stresu, mają kłopoty z napięciem mięśni
Bardzo prosimy o zabranie ze sobą wygodnego ubrania i skarpetek.21.04.2012
Trening twórczego myślenia.
Monika Biela - Socjolog, trener rozwoju osobistego
Katarzyna Sienicka - Life-coach i trener rozwoju osobistego

Twórcze myślenie to zdolność do generowania wielu nowych, oryginalnych i wartościowych pomysłów. Przejawia się w każdej sferze Twojego życia. Jest jednym z czynników decydujących o Twoim potencjale intelektualnym, umiejętności rozwiązywania problemów, a w konsekwencji o powodzeniu w realizacji celów.

Zdolność do twórczego myślenia nie jest zarezerwowana tylko dla nielicznych jednostek, ale jest naturalną cechą wszystkich ludzi. Możesz ją rozwijać!

W czasie warsztatu dowiesz się na czym polega proces twórczy i jakie są jego uwarunkowania. Nauczysz się rozwijać swój potencjał twórczy za pomocą odpowiednich ćwiczeń i technik. Poznasz różne sposoby myślenia leżące u podstaw kreatywności oraz podstawowe metody twórczego rozwiązywania problemów. To również dla Ciebie okazja do kilku godzin dobrej zabawy.

Warsztat jest prowadzony metodami aktywizującymi uczestników.31.03.2012
Właściwy cel - Dobra przyszłość. Sztuka wyznaczania celu.
Urszula Sarnecka
"Jeśli ktoś nie wie, do którego portu chce przypłynąć - żaden wiatr mu
nie sprzyja"(Seneka)
Jeśli zależy Ci na dobrej, szczęśliwej przyszłości zapraszam do
uczestnictwa w warsztatach pt.:
"Właściwy cel - Dobra przyszłość. Sztuka wyznaczania celu".


17.03.2012
Autoprezentacja, czyli jak skutecznie zaprezentować siebie.
Danuta Pietraszkiewicz - Wykładowca, Specjalista ds. Planowania Programu Studiów.

Jak skutecznie siebie sprzedać? To pytanie nurtuje wiele osób. Właściwy sposób zaprezentowania swoich mocnych stron jest podstawą sukcesu w życiu zawodowym i osobistym. Nabycie umiejętności radzenia sobie z tremą i stresem towarzyszącymi w wystąpieniach publicznych, poznanie własnego stylu prezentacji i umiejętności dopasowania sposobu przekazywania informacji do poziomu słuchaczy to główne cele proponowanych zajęć. Istotnym zagadnieniem będzie omówienie kwestii znaczenia komunikacji pozawerbalnej w wystąpieniach publicznych: podkreślenie wagi sposobu poruszania się, dobierania właściwego tonu głosu oraz mowy ciała w trakcie prezentacji. Naturalną tendencją człowieka jest chęć zrobienia dobrego wrażenia na innych - z całą pewnością udział w zajęciach może się do tego w istotny sposób przyczynić.


03.03.2012
Praca Trenera
Uwaga - warsztat nie odbędzie się z powodu choroby Trenera
Wszystkich zapisanych przepraszamy.
Warsztat `Praca Trenera` zostanie przeprowadzony w innym terminie tj. 20. października 2012r

Iwona Centka - Trener, Psychoterapeuta, Doradca Zawodowy, Wykładowca.

Kompendium Trenera czyli wiedza, którą powinien posiadać, zanim zdecyduje się wyjść na salę: od kilku lat popyt na usługi szkoleniowe wzrasta w tempie błyskawicznym. Daje to potrzebę powiększenia grupy trenerskiej, czyli tych którzy staną po drugiej stronie, przed grupą. Kilkunastokrotnie wzrosło zapotrzebowanie na trenerów. A że zawód ten wydaje się być łatwym, przyjemnym i dobrze płatnym, na polskim rynku wyrosło dziesiątki szkół obiecujących kształcenie w tej profesji i wprowadzenie na rynek pracy. Czy rzeczywiście obietnice są warte ceny, którą kandydat jest gotów zapłacić, żeby zdobyć ten zawód? Czy podana na szkoleniach/studiach wiedza daje potencjalnemu trenerowi pewność, że może wyjść na salę i można mu powierzyć najcenniejszy skarb każdej organizacji – ludzi? Odpowiedzi na te i kilka innych pytań z zakresu samego kształcenia oraz odpowiedzialności za ludzi postaramy się przekazać na warsztatach.


18.02.2012
Narzędzia skutecznej komunikacji
Dorota Głowacka - Psycholog, pedagog i psychoedukator umiejętności wychowawczych oraz relacji interpersonalnych.

Eurypides: „Język jest potężniejszy od miecza.” Dlaczego komunikacja jest tak ważna w naszym życiu? Czy możemy stać się mistrzami komunikacji? Czy opanowanie sztuki komunikacji jest jednakowo potrzebne w każdym zawodzie? Jakie są narzędzia efektywnej komunikacji, a jakie są blokady, najczęściej popełniane błędy w komunikacji? Jak unikać oceniania i interpretacji innych osób, jak ich słuchać aby „usłyszeć”? Na te i inne pytania odpowiemy podczas warsztatu, który poprowadzą praktycy tej dziedziny.


04.02.2012
Sztuka skutecznej sprzedaży.
Marcin Raheb - Trener Biznesu.

Sercem większości firm jest skuteczny dział sprzedaży. To jest koło zamachowe każdej firmy związanej z handlem. Sukces tkwi w satysfakcji Klienta. W dobie dzisiejszej konkurencji nie wystarczy być rzemieślnikiem. Trzeba być artystą. Na warsztacie rozwiniemy umiejętności empatycznego podejścia do współpracy z Klientem. Pogłębimy wiedzę z zakresu technik skutecznej sprzedaży. Uczestnicy będą mogli wykształcić postawy pro klienckie jak również wypracować wizerunek profesjonalnego partnera biznesowego.


21.01.2012
Sekrety firm internetowych.
Krzysztof Wyrzykowski - Trener i doradca w obszarze marketingu i zarządzania strategicznego.

Sekrety firm internetowych

Jak osiągnąć sukces w Internecie? Dlaczego tylko nieliczni osiągają sukces na miarę Google czy Amazon.com ? Czy strona www lub sklep internetowy to jedyne możliwości wykorzystania internetu w mojej firmie?
W serii krótkich wykładów i ćwiczeń przedstawimy Państwu najważniejsze elementy marketingu internetowego. Będą mieli Państwo możliwość nie tylko poznać narzędzia marketingu internetowego, ale także przećwiczyć ich wykorzystanie w praktyce.14.01.2012
Moje mocne i słabe strony. Jak pokochać siebie.
Dorota Głowacka - Psycholog, pedagog i psychoedukator umiejętności wychowawczych oraz relacji interpersonalnych.

Jeżeli nie znasz do końca Siebie. A chcesz poznać Swoje mocne i słabe strony. Ukierunkować Siebie i wzmocnić swoje Ja. To serdecznie zapraszamy na ten warsztat, który Ci pomoże w realizacji Twoich życiowych planów.

Na warsztatach będziesz mógł poznać Siebie za pomocą różnych zaprezentowanych metod.03.12.2011
Techniki radzenia sobie ze stresem.
Monika Biela - Socjolog, trener rozwoju osobistego
Iwona Centka - Trener, Psychoterapeuta, Doradca Zawodowy, Wykładowca.

Suchość w gardle, drżenie głosu, spocone ręce i przede wszystkim pustka w głowie. Te uczucia znamy wszyscy. Towarzyszą nam podczas oficjalnych wystąpień, przemówień, egzaminów, rozmów kwalifikacyjnych. Wszędzie tam, gdzie jesteśmy obserwowani i oceniani. Jakie są metody walki ze stresem i z samym sobą, czyli jak radzić sobie i nie dać się pokonać nerwom bez użycia wspomagaczy.


26.11.2011
Tajniki pracy Doradcy Zawodowego.
Dorota Alcan - Pedagog, Nauczyciel, Doradca Zawodowy

Czyli co zrobić, żeby być dobrym Doradcą Zawodowym. Opowiemy o tym, jaka jest specyfika tej pracy, jakie cechy powinien mieć Doradca Zawodowy, jaką powinien mieć wiedzę, gdzie może ją zdobyć, jakie należy skończyć studia, gdzie odbyć przydatne kursy. Powiemy także o możliwościach zdobycia doświadczenia oraz o licencji Doradcy Zawodowego. Wspomnimy także pokrótce o narzędziach pracy w tym zawodzie. Na zakończenie będzie o kodeksie etycznym - czyli czego Doradca nie może robić, a co należy do jego obowiązków.


19.11.2011
Umiejętności interpersonalne.
Iwona Centka - Trener, Psychoterapeuta, Doradca Zawodowy, Wykładowca.

Celem tego spotkania jest poszerzenie świadomości siebie w relacjach z innymi osobami i grupą oraz rozwój umiejętności skutecznego komunikowania się w różnych sytuacjach w życiu zawodowym i osobistym. Każda osoba chcąca zostać trenerem lub pragnąca pracować z ludźmi w inny sposób, powinna być świadoma swoich kontaktów z nimi. W trakcie spotkania uczestnicy obserwują przy pomocy trenera, proces kształtowania się grupy, swoich zachowań i reakcji w kontakcie z innymi uczestnikami. To co dzieje się trakcie treningu interpersonalnego ma charakter poufny i obowiązuje zarówno trenera jak i uczestników.
Grupa interpersonalna to metoda poznania siebie w relacji z innymi ludźmi w grupie. Dzięki treningowi osoba w nim uczestnicząca może prześledzić, w jaki sposób kontaktuje się z innym osobami i uzyskać stosowne informacje zwrotne na ten temat. Można powiedzieć, że trening jest metodą szkoleniową, ważnym doświadczeniem w poznaniu siebie. Jest to często wstęp dla osób mających zamiar pomagać innym, ponieważ dzięki treningowi można zaobserwować w bezpiecznych warunkach jak osoba komunikuje się ze światem, jakie są jej ograniczenia a jakie atuty.
Trudno wyobrazić sobie życie w społeczeństwie, rodzinie czy organizacji bez komunikowania się z innymi. Komunikacja daje nam szansę na wymianę myśli, współdziałanie, podążanie w tym samym kierunku. Dzięki niej dowiadujemy się, co czują i myślą inni, a także możemy wyrazić siebie. Dlatego warto przyjrzeć się bliżej temu procesowi i odpowiedzieć sobie na pytanie, czy potrafimy skutecznie się komunikować.
15.10.2011
Osobiste preferencje oraz predyspozycje a wybór zawodu.
Iwona Cichowicz - Doradca Zawodowy

Wiele osób wybiera swoje studia i zawód pod wpływem chwilowej mody, kolegów, czy rodziców lub po prostu przez przypadek. Warto by ten wybór był świadomy i podyktowany osobistymi preferencjami oraz predyspozycjami. Podczas warsztatów będą przeprowadzane testy oraz udzielane wskazówki na podstawie jakich przesłanek decydować o swojej przyszłości. Na koniec spotkania zostaną omówione wybrane zawody i cechy charakteru wymagane przy ich wykonywaniu. Zapraszamy wszystkich, którzy stoją przed wyborem ścieżki edukacji, zawodu, ale także tych, którzy czują się wypaleni zawodowo i szukają nowych rozwiązań.


24.09.2011
Praca Trenera.
Elżbieta Sucharska - Trener, Konsultant, Specjalista ds. ZZL.

Kompendium Trenera czyli wiedza, którą powinien posiadać, zanim zdecyduje się wyjść na salę:
od kilku lat popyt na usługi szkoleniowe wzrasta w tempie błyskawicznym. Daje to potrzebę powiększenia grupy trenerskiej, czyli tych którzy staną po drugiej stronie, przed grupą. Kilkunastokrotnie wzrosło zapotrzebowanie na trenerów. A że zawód ten wydaje się być łatwym, przyjemnym i dobrze płatnym, na polskim rynku wyrosło dziesiątki szkół obiecujących kształcenie w tej profesji i wprowadzenie na rynek pracy. Czy rzeczywiście obietnice są warte ceny, którą kandydat jest gotów zapłacić, żeby zdobyć ten zawód? Czy podana na szkoleniach/studiach wiedza daje potencjalnemu trenerowi pewność, że może wyjść na salę i można mu powierzyć najcenniejszy skarb każdej organizacji – ludzi?
Odpowiedzi na te i kilka innych pytań z zakresu samego kształcenia oraz odpowiedzialności za ludzi postaramy się przekazać na warsztatach.17.09.2011
Sztuka skutecznej sprzedaży.
Marcin Raheb - Trener Biznesu.

Sercem większości firm jest skuteczny dział sprzedaży. To jest koło zamachowe każdej firmy związanej z handlem. Sukces tkwi w satysfakcji Klienta. W dobie dzisiejszej konkurencji nie wystarczy być rzemieślnikiem. Trzeba być artystą. Na warsztacie rozwiniemy umiejętności empatycznego podejścia do współpracy z Klientem. Pogłębimy wiedzę z zakresu technik skutecznej sprzedaży. Uczestnicy będą mogli wykształcić postawy pro klienckie jak również wypracować wizerunek profesjonalnego partnera biznesowego.
10.09.2011
Świadomość - droga do poznania siebie.
Iwona Centka - Trener, Psychoterapeuta, Doradca Zawodowy, Wykładowca.
Anna Dąbrowska - Specjalistka pracy z ciałem, Terapeutka, Masażystka, Kosmetolog

Czasami wydaje nam się, że wszystko w naszym życiu układa się. Mamy dobre relacje ze znajomymi, rodziną, najbliższymi. Mamy ciekawą pracę, która daje nam możliwość samorealizacji. Mamy ustabilizowaną sytuację finansową…
A jednak z jakiegoś - bliżej nieokreślonego powodu – jesteśmy nieszczęśliwi. Czujemy się sfrustrowani, samotni. Zaczynamy mieć kłopoty z nadciśnieniem, często narzekamy na bóle głowy lub brzucha.
Warto wtedy zadać sobie pytanie dlaczego tak się dzieje. Co wpływa na nasze widzenie świata, na postrzeganie samych siebie. Czy możemy w jakiś sposób wpłynąć na problemy psychosomatyczne, by uniknąć kolejnej migreny bez łykania kolejnej tabletki.
Nasze codzienne myśli, uczucia i czynności znajdują się na powierzchni świadomości, ale tuż za tym kryje się podświadomość, której nie znamy, ale która czasami daje znać o sobie poprzez pewne znaki, intuicję, sny, nasze niezrozumiałe zachowania, reakcje. Pojąwszy swe uwarunkowania, zrozumiemy również całokształt swej świadomości.
Świadomość samego siebie, ukrytych motywów kierujących naszym zachowaniem, pozwala polepszyć jakość życia, pozwala świadomie dokonywać wyborów, i uczyć się jak ich nie żałować.
W trakcie warsztatu uczestnicy nauczą się jak odczytywać własne reakcje. Zobaczą jak zacząć słuchać siebie - swój organizm, swoje potrzeby.
Praca na zajęciach ma charakter poufny i dotyczy problemów i spraw ważnych dla uczestników. Dodatkowo zaproponujemy uczestnikom ćwiczenia pomagające osiągnąć stan relaksacji.
Swoimi doświadczeniami podzielą się eksperci od ciała i umysłu: Pani Iwona Centka - Psychoterapeuta oraz Pani Anna Dąbrowska - Specjalistka pracy z ciałem, Terapeutka.03.09.2011
Techniki radzenia sobie ze stresem.
Monika Biela - Socjolog, trener rozwoju osobistego
Iwona Centka - Trener, Psychoterapeuta, Doradca Zawodowy, Wykładowca.

Suchość w gardle, drżenie głosu, spocone ręce i przede wszystkim pustka w głowie. Te uczucia znamy wszyscy. Towarzyszą nam podczas oficjalnych wystąpień, przemówień, egzaminów, rozmów kwalifikacyjnych. Wszędzie tam, gdzie jesteśmy obserwowani i oceniani. Jakie są metody walki ze stresem i z samym sobą, czyli jak radzić sobie i nie dać się pokonać nerwom bez użycia wspomagaczy.


23.07.2011
Praca Rekrutera.
Iwona Centka - Trener, Psychoterapeuta, Doradca Zawodowy, Wykładowca.

Rekrutacja pracowników to proces nieodłącznie związany z zarządzaniem zasobami ludzkimi. Wiele osób na kierowniczych stanowiskach zakłada, że jest to proste, lekkie i łatwe zajęcie. Nic bardziej mylnego. Podczas rekrutacji mamy do czynienia z drugim człowiekiem, który kryje w sobie wiele tajemnic. Dlatego właśnie od kilkunastu lat intensywnie rozwija się gałąź tzw. miękkiego HR, czyli rekrutacja. Czym zajmuje się specjalista ds. rekrutacji? Czym różni się od Head Huntera? Jakie niebezpieczeństwa na niego czyhają? Jakie studia pomagają a jakie przeszkadzają? Zapraszamy na warsztat podczas którego odsłonimy część tajemnic rekrutera.


09.07.2011
Zarządzanie projektem filmu animowanego, czyli jak powstaje film animowany.
Zapraszamy wszystkich ciekawych, nie trzeba posiadać wiedzy na ten temat, aby uczestniczyć w zajęciach.
Uwaga: Warsztaty zostały odwołane. Przepraszamy.

Andrzej Wojnach - Dziennikarz, Reżyser Telewizyjny, Scenarzysta, Producent Filmowy, Badacz Mediów, Wykładowca Akademicki.

Animacja współczesna to popularny, ogromny i ciekawy przemysł! Uczestnikom zajęć zostanie przybliżony proces powstawania filmu animowanego w warunkach produkcji przemysłowej i ekonomicznych uwarunkowań. Uczestnicy zapoznają się z cyklem produkcyjnym, podstawowymi dokumentami oraz zasadami jakie funkcjonują na międzynarodowym rynku animacji.02.07.2011
Jak odnaleźć się na rynku pracy? (jaki wybrać zawód, dokumenty aplikacyjne, sposoby poszukiwania pracy)
Urszula Sarnecka
Ile jestem warty na rynku pracy? Co mogę zrobić by zarabiać więcej? Czy powinienem podjąć naukę na kolejnych studiach, warsztatach, szkoleniach? Czy warto często zmieniać pracę i jak to się odbija na moim wizerunku? Jak napisać dobre dokumenty aplikacyjne? Jak wybrać zawód i znaleźć wymarzoną pracę? W jaki sposób skutecznie szukać pracy? To jedne z najczęściej zadawanych pytań dotyczące naszej pozycji na rynku pracy. Podpowiemy jak zarządzać swoją karierą, by odnieść sukces i satysfakcję w życiu zawodowym.


16.06.2011
GRA - podstawy marketingu
Uwaga: Warsztat został przeniesiony na inny termin. Przepraszamy.

Krzysztof Wyrzykowski - Trener i doradca w obszarze marketingu i zarządzania strategicznego.

W grę może grać od dwóch do dziesięciu grup graczy. Każda grupa reprezentuje firmę wydawniczą sprzedającą książki audio. Każdy z 'wydawców' przygotowuje dwie książki audio, ustala cenę, sposób dystrybucji i wydatki na promocję. Produkty mogą być skierowane do wybranych segmentów rynku. Cały rynek liczący 500 tys. nabywców podzielono na pięć segmentów. Każda z grup walczy o uzyskanie jak największego udziału w rynku książek audio. Gra będzie poprzedzona krótkim wykładem z podstaw marketingu.


11.06.2011
Zarządzanie projektami współfinansowanymi ze środków UE.
Marek Przepiórski - Koordynator zarządzający projektami dofinansowanymi z funduszy UE, Praktyk Biznesu, Wykładowca WSZP.

Od jakiego momentu rozpoczyna się realizacja projektu? Czy podpisanie umowy o dofinansowanie projektu to tylko zwykła formalność? Jaka jest rola kierownika projektu, a jaka pozostałych członków zespołu projektowego? Na czym polega organizacja Biura Projektów? Kiedy tak naprawdę kończy się projekt? Jakie są fundamentalne elementy projektu i jaki jest ich wpływ na powodzenie realizacji zadań? Podczas warsztatu odpowie na te i wiele innych pytań praktyk tej dziedziny.


04.06.2011
Kariera w zarządzaniu projektami UE.
Marek Przepiórski - Koordynator zarządzający projektami dofinansowanymi z funduszy UE, Praktyk Biznesu, Wykładowca WSZP.

Czy specyfika pracy w projektach dofinansowanych środkami z UE może ograniczyć możliwości dalszej kariery zawodowej? A może jest odwrotnie? Podczas zajęć będziemy starali się pokazać Państwu, że metodologia przygotowania i realizacji takich projektów jest znacznie bardziej rozbudowana od praktyki w biznesie.
Zapraszamy na warsztat wszystkich tych, którzy rozważają pracę w projektach dofinansowanych środkami z UE. Podczas zajęć odpowiemy między innymi na pytania: Jakie rodzaje stanowisk są dostępne w „projektach UE”? Jakie zadania są przypisane do poszczególnych stanowisk? Jakie kompetencje powinien posiadać kandydat i jak można je zdobyć? W jakich formach następuje zatrudnienie i jaka jest wysokość wynagrodzeń? Jak poszukiwać miejsc pracy? Jakie umiejętności i doświadczenie zdobędziemy po zakończonym projekcie? Warsztat poprowadzi praktyk tej dziedziny.


28.05.2011
Radio od kuchni – praca czy rozrywka?
Radio Kampus
Celem zajęć jest przybliżenie uczestnikom podstawowych umiejętności wchodzących w zakres sztuki radiowej. Zajęcia będą miały charakter praktyczny. Punktem wyjścia będzie uświadomienie osobom uczestniczącym specyfiki radia jako medium. Wyczucie „przestrzeni audialnej”, wyobraźnia akustyczna, sztuka operowania mikrofonem - umiejętności te są niezbędne do pełnienia funkcji dziennikarza medium elektronicznego.
Podczas warsztatu powiemy także: jak wygląda przygotowanie trzygodzinnego programu na żywo, co jest ważne podczas nagrywania rozmówcy, jakie trudności sprawia montaż materiału.
Jako że najważniejsza w Radiu jest współpraca, podczas naszych zajęć pokażemy, na czym polega praca reportera, prowadzącego i wydawcy. Zajrzymy do newsroomu – spróbujemy przygotować radiowy serwis informacyjny.
Warsztaty kierujemy do osób, które chciałyby w przyszłości pracować w mediach elektronicznych. Zajęcia poprowadzą dziennikarze Radia Kampus.


14.05.2011
Aktywne poszukiwanie pracy od A do Z - dokumenty aplikacyjne, sposoby poszukiwania pracy, rozmowa kwalifikacyjna.
Anna Sowińska
Prezentację swojej osoby zaczynamy już na poziomie pisania CV oraz listu motywacyjnego. Dokumenty te mają za zadanie zainteresować Pracodawcę naszą osobą na tyle, aby zaprosił nas na rozmowę kwalifikacyjną. Podczas rozmowy Kandydat ma możliwość zaprezentować swoją osobę bezpośrednio, dlatego tak ważne jest dobre przygotowanie do tego spotkania oraz poznanie technik jakimi będzie posługiwał się Pracodawca.
Celem warsztatów jest właśnie przybliżenie zasad jakimi należy posługiwać się podczas poszukiwania pracy zarówno na poziomie tworzenia dokumentów aplikacyjnych, docierania do Pracodawcy oraz rozmowy kwalifikacyjnej. O tym wszystkim opowie praktyk, który na co dzień zajmuje się prowadzeniem rekrutacji. Zapraszamy.


16.04.2011
Tajniki pracy Doradcy Zawodowego.
Alicja Jakimczuk - Psycholog, Doradca Zawodowy, Trener programu Spadochron.

Czyli co zrobić, żeby być dobrym Doradcą Zawodowym. Opowiemy o tym, jaka jest specyfika tej pracy, jakie cechy powinien mieć Doradca Zawodowy, jaką powinien mieć wiedzę, gdzie może ją zdobyć, jakie należy skończyć studia, gdzie odbyć przydatne kursy. Powiemy także o możliwościach zdobycia doświadczenia oraz o licencji Doradcy Zawodowego. Wspomnimy także pokrótce o narzędziach pracy w tym zawodzie. Na zakończenie będzie o kodeksie etycznym - czyli czego Doradca nie może robić, a co należy do jego obowiązków.


09.04.2011
Asertywność - czyli jak nabrać pewności siebie w sytuacjach zawodowych.
Danuta Pietraszkiewicz - Wykładowca, Specjalista ds. Planowania Programu Studiów.

Praca zawodowa wymaga od nas odpowiednich umiejętności osobistych. W jaki sposób bronić się przed manipulacją i agresją ze strony współpracowników/przełożonych? Skuteczne realizowanie własnych potrzeb i interesów jest jednym z podstawowych celów pracy zawodowej, aby to osiągnąć konieczne jest zwiększenie wiary we własne siły. Umiejętność asertywnego myślenia i mówienia jest gwarantem osiągnięcia pewności siebie w sytuacjach zawodowych. Asertywność pomaga poprawić relacje z innymi oraz podnosi skuteczność działania, gdyż usprawnia komunikację w zespole. Na zajęciach będzie można dowiedzieć się jak mówić "nie" w sposób, który nie uraża drugiej osoby oraz jak panować nad emocjami. Wyjaśnimy różnicę między asertywnością, agresją i uległością. W programie są przewidziane praktyczne ćwiczenia pomagające radzić sobie z negatywnymi ocenami, zakłopotaniem oraz chronić własne terytorium psychologiczne. Warto pamiętać, iż dzięki rozwinięciu asertywności oraz uświadomieniu sobie własnych zalet i wad możemy w istotny sposób zmienić nasze życie poprzez podniesie jakości kontaktów z innymi, co z kolei korzystnie wpłynie zarówno na karierę zawodową jak i na życie prywatne...


26.03.2011
Autoprezentacja, czyli jak skutecznie zaprezentować siebie.
Danuta Pietraszkiewicz - Wykładowca, Specjalista ds. Planowania Programu Studiów.

Jak skutecznie siebie sprzedać? To pytanie nurtuje wiele osób. Właściwy sposób zaprezentowania swoich mocnych stron jest podstawą sukcesu w życiu zawodowym i osobistym. Nabycie umiejętności radzenia sobie z tremą i stresem towarzyszącymi w wystąpieniach publicznych, poznanie własnego stylu prezentacji i umiejętności dopasowania sposobu przekazywania informacji do poziomu słuchaczy to główne cele proponowanych zajęć. Istotnym zagadnieniem będzie omówienie kwestii znaczenia komunikacji pozawerbalnej w wystąpieniach publicznych: podkreślenie wagi sposobu poruszania się, dobierania właściwego tonu głosu oraz mowy ciała w trakcie prezentacji. Naturalną tendencją człowieka jest chęć zrobienia dobrego wrażenia na innych - z całą pewnością udział w zajęciach może się do tego w istotny sposób przyczynić.


05.03.2011
Praca Trenera.
Elżbieta Sucharska - Trener, Konsultant, Specjalista ds. ZZL.

Kompendium Trenera czyli wiedza, którą powinien posiadać, zanim zdecyduje się wyjść na salę:
od kilku lat popyt na usługi szkoleniowe wzrasta w tempie błyskawicznym. Daje to potrzebę powiększenia grupy trenerskiej, czyli tych którzy staną po drugiej stronie, przed grupą. Kilkunastokrotnie wzrosło zapotrzebowanie na trenerów. A że zawód ten wydaje się być łatwym, przyjemnym i dobrze płatnym, na polskim rynku wyrosło dziesiątki szkół obiecujących kształcenie w tej profesji i wprowadzenie na rynek pracy. Czy rzeczywiście obietnice są warte ceny, którą kandydat jest gotów zapłacić, żeby zdobyć ten zawód? Czy podana na szkoleniach/studiach wiedza daje potencjalnemu trenerowi pewność, że może wyjść na salę i można mu powierzyć najcenniejszy skarb każdej organizacji – ludzi?
Odpowiedzi na te i kilka innych pytań z zakresu samego kształcenia oraz odpowiedzialności za ludzi postaramy się przekazać na warsztatach.12.02.2011
Z uwagą, szacunkiem, asertywnie, czyli JAK SŁUCHAĆ I JAK WYRAŻAĆ SIEBIE.
Katarzyna Szczepanek - Doradca Zawodowy, Dziennikarz, Śpiewająca Poetka.
Aneta Wilkos-Hernik - Socjolog, Doradca Zawodowy.

Aby zrozumieć drugiego, trzeba umieć słuchać. Aby wyrazić siebie, trzeba odważyć się mówić o swoich uczuciach i potrzebach. Zapraszamy na warsztat, w trakcie którego pokażemy, jak słuchać, by skutecznie się porozumiewać. Opowiemy, do czego mamy prawo i gdzie nasze prawa się kończą. Wyjaśnimy, czym różnią się zachowania asertywne od uległych i agresywnych. Umiejętności te przećwiczymy na przykładach.


05.02.2011
Poznanie siebie a wybór zawodu.
Dorota Alcan - Pedagog, Nauczyciel, Doradca Zawodowy
Agnieszka Parol - Pedagog, Nauczyciel, Doradca Zawodowy

Wybór zawodu nie musi być trudny. Pomyśl ile czasu spędzasz w pracy w ciągu całego swego życia? Nie warto dopasowywać siebie do zawodu, ale zawód do siebie.
Jak podjąć decyzję? Poznaj siebie, swoje mocne strony, osobowość, temperament, zainteresowania, umiejętności i uzdolnienia. Praca może być twoją pasją. Zapraszamy wszystkich, którzy stoją przed wyborem ścieżki edukacji, zawodu, ale także tych, którzy czują się wypaleni zawodowo i szukają nowych rozwiązań.22.01.2011
Narzędzia skutecznej komunikacji.
Magdalena Misztal - Psycholog, Trener, Doradca Zawodowy, Konsultant ds. strategii komunikacji.
Urszula Płońska - Psycholog, Nauczyciel.

Eurypides: „Język jest potężniejszy od miecza.”


Dlaczego komunikacja jest tak ważna w naszym życiu? Czy możemy stać się mistrzami komunikacji? Czy opanowanie sztuki komunikacji jest jednakowo potrzebne w każdym zawodzie? Jakie są narzędzia efektywnej komunikacji, a jakie są blokady, najczęściej popełniane błędy w komunikacji? Jak unikać oceniania i interpretacji innych osób, jak ich słuchać aby „usłyszeć”?
Na te i inne pytania odpowiemy podczas warsztatu, który poprowadzą praktycy tej dziedziny.


15.01.2011
Wszystko, co chcielibyście wiedzieć o coachingu, ale boicie się zapytać.
Agata Giermakowska - Węgiełek - Psycholog, Coach, Trener, Konsultant.

Warsztat pozwalający poczuć na własnej skórze, jak działa coaching i skąd bierze się jego popularność. Każdy uczestnik będzie miał możliwość wystąpienia zarówno w roli klienta coachingu, jak i w roli coacha. Poznamy podstawowe narzędzia stosowane w pracy coacha i nauczymy się przeprowadzać prostą sesję coachingową. Warsztat jest również okazją do przyjrzenia się własnemu życiu jako całości, własnym celom życiowym, okazją do podniesienia własnej motywacji i skuteczności działania, przekształcenia marzeń w cele.
Na zakończenie porozmawiamy o tym, kto i w jaki sposób, może zostać coachem – omówimy krótko oferty szkół coachingu, proces certyfikacyjny, akredytacje organizacji stowarzyszających coachów.06.11.2010
Umiejętności interpersonalne.
Uwaga: zmiana terminu warsztatu z 20 XI na 6 XI

Iwona Centka - Trener, Psychoterapeuta, Doradca Zawodowy, Wykładowca.

Celem tego spotkania jest poszerzenie świadomości siebie w relacjach z innymi osobami i grupą oraz rozwój umiejętności skutecznego komunikowania się w różnych sytuacjach w życiu zawodowym i osobistym. Każda osoba chcąca zostać trenerem lub pragnąca pracować z ludźmi w inny sposób, powinna być świadoma swoich kontaktów z nimi. W trakcie spotkania uczestnicy obserwują przy pomocy trenera, proces kształtowania się grupy, swoich zachowań i reakcji w kontakcie z innymi uczestnikami. To co dzieje się trakcie treningu interpersonalnego ma charakter poufny i obowiązuje zarówno trenera jak i uczestników.
Grupa interpersonalna to metoda poznania siebie w relacji z innymi ludźmi w grupie. Dzięki treningowi osoba w nim uczestnicząca może prześledzić, w jaki sposób kontaktuje się z innym osobami i uzyskać stosowne informacje zwrotne na ten temat. Można powiedzieć, że trening jest metodą szkoleniową, ważnym doświadczeniem w poznaniu siebie. Jest to często wstęp dla osób mających zamiar pomagać innym, ponieważ dzięki treningowi można zaobserwować w bezpiecznych warunkach jak osoba komunikuje się ze światem, jakie są jej ograniczenia a jakie atuty.
Trudno wyobrazić sobie życie w społeczeństwie, rodzinie czy organizacji bez komunikowania się z innymi. Komunikacja daje nam szansę na wymianę myśli, współdziałanie, podążanie w tym samym kierunku. Dzięki niej dowiadujemy się, co czują i myślą inni, a także możemy wyrazić siebie. Dlatego warto przyjrzeć się bliżej temu procesowi i odpowiedzieć sobie na pytanie, czy potrafimy skutecznie się komunikować.
23.10.2010
Jak odnaleźć się na rynku pracy? (jaki wybrać zawód, dokumenty aplikacyjne, sposoby poszukiwania pracy)
Aleksandra Szurek - Doradca Zawodowy, Coach ICC, Wykładowca.

Ile jestem warty na rynku pracy? Co mogę zrobić by zarabiać więcej? Czy powinienem podjąć naukę na kolejnych studiach, warsztatach, szkoleniach? Czy warto często zmieniać pracę i jak to się odbija na moim wizerunku? Jak napisać dobre dokumenty aplikacyjne? Jak wybrać zawód i znaleźć wymarzoną pracę? W jaki sposób skutecznie szukać pracy? To jedne z najczęściej zadawanych pytań dotyczące naszej pozycji na rynku pracy. Podpowiemy jak zarządzać swoją karierą, by odnieść sukces i satysfakcję w życiu zawodowym.


09.10.2010
Osobiste preferencje oraz predyspozycje a wybór zawodu.
Aleksandra Szurek - Doradca Zawodowy, Coach ICC, Wykładowca.

Wiele osób wybiera swoje studia i zawód pod wpływem chwilowej mody, kolegów, czy rodziców lub po prostu przez przypadek. Warto by ten wybór był świadomy i podyktowany osobistymi preferencjami oraz predyspozycjami. Podczas warsztatów będą przeprowadzane testy oraz udzielane wskazówki na podstawie jakich przesłanek decydować o swojej przyszłości. Na koniec spotkania zostaną omówione wybrane zawody i cechy charakteru wymagane przy ich wykonywaniu. Zapraszamy wszystkich, którzy stoją przed wyborem ścieżki edukacji, zawodu, ale także tych, którzy czują się wypaleni zawodowo i szukają nowych rozwiązań.


02.10.2010
Warsztaty dziennikarskie.
Jarosław Gumienny - Politolog, Wykładowca, specjalista ds. E-learningu.

Spin doktor – rzecznik, czy raczej… niedorzecznik prasowy? Podczas warsztatów omówimy jedną z ulubionych socjotechnik polityków, czy raczej zjawiska, dość często spotykanego pośród całej różnorodności technik PR jaką jest tzw. spin. Często można usłyszeć lub przeczytać o tzw. spin doktorach – kto to taki, co robi, jak robi i dlaczego? Czy spin to propaganda, „czarny PR”, czy może stara, poczciwa, sokratejska erystyka? Oto niektóre z pytań, na które podczas warsztatu będziemy szukać odpowiedzi. Zapraszamy wszystkich zainteresowanych pracą w mediach. Powiemy także o tym, kto może zostać dziennikarzem, jakie należy mieć kwalifikacje i jak je zdobyć, a także o perspektywach zawodowych w tej profesji.


25.09.2010
Zarządzanie czasem.
Aleksandra Szurek - Doradca Zawodowy, Coach ICC, Wykładowca.

Coraz częściej narzekamy na permanentny brak czasu. Odkładamy sprawy ważne tj. rodzina, zdrowie, hobby na „wieczne później.” Czas jest zasobem nieodnawialnym, dlatego warto przyjrzeć się czemu go poświęcamy. Zapraszamy na warsztat podczas którego będziemy pracować nad wyznaczaniem priorytetów. Jak to ktoś kiedyś powiedział: “nie ile godzin pracujesz, ale to czym je wypełniasz, decyduje o tym, czy jesteś skuteczny.” Podczas zajęć przedstawimy także wiele pomocnych technik usprawniających nasze działanie, będziemy mówić również o źródłach energii oraz o tym w jaki sposób pracować nad jej deficytami.


18.09.2010
Techniki radzenia sobie ze stresem.
Beata Lichocka - Psycholog, Trener, Psychoterapeuta

Suchość w gardle, drżenie głosu, spocone ręce i przede wszystkim pustka w głowie. Te uczucia znamy wszyscy. Towarzyszą nam podczas oficjalnych wystąpień, przemówień, egzaminów, rozmów kwalifikacyjnych. Wszędzie tam, gdzie jesteśmy obserwowani i oceniani. Jakie są metody walki ze stresem i z samym sobą, czyli jak radzić sobie i nie dać się pokonać nerwom bez użycia wspomagaczy.


11.09.2010
Świadomość - droga do poznania siebie.
Iwona Centka - Trener, Psychoterapeuta, Doradca Zawodowy, Wykładowca.

Czasami wydaje nam się, że wszystko w naszym życiu układa się. Mamy dobre relacje ze znajomymi, rodziną, najbliższymi. Mamy ciekawą pracę, która daje nam możliwość samorealizacji. Mamy ustabilizowaną sytuacje finansową…

A jednak z jakiegoś - bliżej nieokreślonego powodu – jesteśmy nieszczęśliwi. Czujemy się sfrustrowani, samotni. Zaczynamy mieć kłopoty z nadciśnieniem, często narzekamy na bóle głowy lub brzucha.
Warto wtedy zadać sobie pytanie dlaczego tak się dzieje. Co wpływa na nasze widzenie świata, na postrzeganie samych siebie. Czy możemy w jakiś sposób wpłynąć na problemy psychosomatyczne, by uniknąć kolejnej migreny, bez łykania kolejnej tabletki.
Nasze codzienne myśli, uczucia i czynności znajdują się na powierzchni świadomości, ale tuż za tym kryje się podświadomość, której nie znamy, ale która czasami daje znać o sobie poprzez pewne znaki, intuicję, sny, niezrozumiałe nasze zachowania, reakcje, uwarunkowania. Pojąwszy swe uwarunkowania, zrozumiemy również całokształt swej świadomości.
Świadomość samego siebie, ukrytych motywów kierujących naszym zachowaniem, pozwala polepszyć jakość życia, pozwala świadomie dokonywać wyborów, i uczyć się jak ich nie żałować.
W trakcie warsztatu uczestnicy nauczą się jak odczytywać własne reakcje. Zobaczą jak zacząć słuchać siebie - swój organizm, swoje potrzeby.
Praca na zajęciach ma charakter poufny i dotyczy problemów i spraw ważnych dla uczestników.
04.09.2010
Asertywność - czyli jak nabrać pewności siebie w sytuacjach zawodowych.
Danuta Pietraszkiewicz - Wykładowca, Specjalista ds. Planowania Programu Studiów.

Praca zawodowa wymaga od nas odpowiednich umiejętności osobistych. W jaki sposób bronić się przed manipulacją i agresją ze strony współpracowników/przełożonych? Skuteczne realizowanie własnych potrzeb i interesów jest jednym z podstawowych celów pracy zawodowej, aby to osiągnąć konieczne jest zwiększenie wiary we własne siły. Umiejętność asertywnego myślenia i mówienia jest gwarantem osiągnięcia pewności siebie w sytuacjach zawodowych. Asertywność pomaga poprawić relacje z innymi oraz podnosi skuteczność działania, gdyż usprawnia komunikację w zespole. Na zajęciach będzie można dowiedzieć się jak mówić "nie" w sposób, który nie uraża drugiej osoby oraz jak panować nad emocjami. Wyjaśnimy różnicę między asertywnością, agresją i uległością. W programie są przewidziane praktyczne ćwiczenia pomagające radzić sobie z negatywnymi ocenami, zakłopotaniem oraz chronić własne terytorium psychologiczne. Warto pamiętać, iż dzięki rozwinięciu asertywności oraz uświadomieniu sobie własnych zalet i wad możemy w istotny sposób zmienić nasze życie poprzez podniesie jakości kontaktów z innymi, co z kolei korzystnie wpłynie zarówno na karierę zawodową jak i na życie prywatne...


28.08.2010
Nowe Media w komunikacji społecznej.
Uwaga: Warsztaty zostały odwołane.

Andrzej Wojnach - Dziennikarz, Reżyser Telewizyjny, Scenarzysta, Producent Filmowy, Badacz Mediów, Wykładowca Akademicki.

Nowe media zmieniają całkowicie sposób komunikowania się ludzi. Telefon komórkowy zmieniony w centrum medialne sprawił, że zanika tradycyjna pisana forma komunikacji. Chcesz dowiedzieć się jak komunikują się nowe pokolenia i jakie ma to konsekwencje? Uczestnicy warsztatu dowiedzą się jakie są najpopularniejsze i najbardziej efektywne formy współczesnej komunikacji w nowych mediach: Internecie, telefonie komórkowym i jak je wykorzystywać do skutecznego komunikowania się.21.08.2010
Wszystko, co chcielibyście wiedzieć o coachingu, ale boicie się zapytać.
Agata Giermakowska - Węgiełek - Psycholog, Coach, Trener, Konsultant.

Warsztat pozwalający poczuć na własnej skórze, jak działa coaching i skąd bierze się jego popularność. Każdy uczestnik będzie miał możliwość wystąpienia zarówno w roli klienta coachingu, jak i w roli coacha. Poznamy podstawowe narzędzia stosowane w pracy coacha i nauczymy się przeprowadzać prostą sesję coachingową. Warsztat jest również okazją do przyjrzenia się własnemu życiu jako całości, własnym celom życiowym, okazją do podniesienia własnej motywacji i skuteczności działania, przekształcenia marzeń w cele.
Na zakończenie porozmawiamy o tym, kto i w jaki sposób, może zostać coachem – omówimy krótko oferty szkół coachingu, proces certyfikacyjny, akredytacje organizacji stowarzyszających coachów.17.07.2010
Sztuka skutecznej sprzedaży.
Marcin Raheb - Trener Biznesu.

Sercem większości firm jest skuteczny dział sprzedaży. To jest koło zamachowe każdej firmy związanej z handlem. Sukces tkwi w satysfakcji Klienta. W dobie dzisiejszej konkurencji nie wystarczy być rzemieślnikiem. Trzeba być artystą. Na warsztacie rozwiniemy umiejętności empatycznego podejścia do współpracy z Klientem. Pogłębimy wiedzę z zakresu technik skutecznej sprzedaży. Uczestnicy będą mogli wykształcić postawy pro klienckie jak również wypracować wizerunek profesjonalnego partnera biznesowego.
03.07.2010
Aktywne poszukiwanie pracy od A do Z - sposoby poszukiwania pracy, dokumenty aplikacyjne, rozmowa kwalifikacyjna.
Ewa Warchoł - Coach, Trener, Konsultant

Kiedy zaczyna się i kiedy kończy proces rekrutacyjny dla osoby szukającej pracy? Jak skutecznie szukać pracy, którą będzie się wykonywało z radością. Jakie powinno być CV i list motywacyjny i ile wersji tych dokumentów powinniśmy mieć w szufladzie? Czy można się przygotować do rozmowy rekrutacyjnej tak, że nic nas nie zaskoczy? Jakie błędy popełniają osoby szukające pracy? Co musimy zrobić, by być atrakcyjni na rynku pracy? Ile tak naprawdę zależy od nas? Na te pytania znajdziemy odpowiedź na warsztatach prowadzonych przez praktyka doświadczonego w prowadzeniu procesów rekrutacyjnych, a także realizacji szkoleń i warsztatów z zakresu rekrutacji.


26.06.2010
Praca Trenera.
Elżbieta Sucharska - Trener, Konsultant, Specjalista ds. ZZL.

Kompendium Trenera czyli wiedza, którą powinien posiadać, zanim zdecyduje się wyjść na salę:
od kilku lat popyt na usługi szkoleniowe wzrasta w tempie błyskawicznym. Daje to potrzebę powiększenia grupy trenerskiej, czyli tych którzy staną po drugiej stronie, przed grupą. Kilkunastokrotnie wzrosło zapotrzebowanie na trenerów. A że zawód ten wydaje się być łatwym, przyjemnym i dobrze płatnym, na polskim rynku wyrosło dziesiątki szkół obiecujących kształcenie w tej profesji i wprowadzenie na rynek pracy. Czy rzeczywiście obietnice są warte ceny, którą kandydat jest gotów zapłacić, żeby zdobyć ten zawód? Czy podana na szkoleniach/studiach wiedza daje potencjalnemu trenerowi pewność, że może wyjść na salę i można mu powierzyć najcenniejszy skarb każdej organizacji – ludzi?
Odpowiedzi na te i kilka innych pytań z zakresu samego kształcenia oraz odpowiedzialności za ludzi postaramy się przekazać na warsztatach.19.06.2010
Komunikacja w konflikcie.
Anna Lewalska - Socjolog, Mediator, Nauczyciel Akademicki.

Czy możliwa jest konstruktywna komunikacja w obliczu sporu? Czy konflikt może przynosić korzyści? Osoby biorące udział w szkoleniu zapoznają się z różnymi sposobami radzenia sobie w sytuacjach konfliktu; będą miały okazję w bezpiecznych warunkach poćwiczyć sposoby jasnego formułowania komunikatów, werbalizowania własnych potrzeb, a także udzielania i przyjmowania informacji zwrotnych od partnerów interakcji.


29.05.2010
W jaki sposób zostać badaczem? Specyfika pracy w agencjach badań rynku i opinii.
Aleksandra Szurek - Doradca Zawodowy, Coach ICC, Wykładowca.
Kilkuletni pracownik agencji badań marketingowych i społecznych.

Po co robi się badania? Co to jest wizerunek marki i jak się go bada? Czym się różnią badania ilościowe od jakościowych? Kim jest klient agencji badawczych i z jakimi problemami się do nich zgłasza? Jaka jest specyfika pracy w firmach zajmujących się badaniami marketingowymi i społecznymi? Kto może pracować w firmie badawczej i jakie powinien mieć kompetencje? W jaki sposób szukać pracy w firmach badawczych? Powie o tym i przeprowadzi pokazowe badanie fokusowe Socjolog Pani Aleksandra Szurek mająca kilkuletnie doświadczenie zawodowe w agencjach badawczych. Dodatkowo każdy uczestnik otrzyma bezpłatny katalog Polskiego Towarzystwa Badań Rynku i Opinii opisujący liczące się na rynku firmy badawcze.


22.05.2010
Autoprezentacja, czyli jak skutecznie zaprezentować siebie.
Danuta Pietraszkiewicz - Wykładowca, Specjalista ds. Planowania Programu Studiów.

Jak skutecznie siebie sprzedać? To pytanie nurtuje wiele osób. Właściwy sposób zaprezentowania swoich mocnych stron jest podstawą sukcesu w życiu zawodowym i osobistym. Nabycie umiejętności radzenia sobie z tremą i stresem towarzyszącymi w wystąpieniach publicznych, poznanie własnego stylu prezentacji i umiejętności dopasowania sposobu przekazywania informacji do poziomu słuchaczy to główne cele proponowanych zajęć. Istotnym zagadnieniem będzie omówienie kwestii znaczenia komunikacji pozawerbalnej w wystąpieniach publicznych: podkreślenie wagi sposobu poruszania się, dobierania właściwego tonu głosu oraz mowy ciała w trakcie prezentacji. Naturalną tendencją człowieka jest chęć zrobienia dobrego wrażenia na innych - z całą pewnością udział w zajęciach może się do tego w istotny sposób przyczynić.


15.05.2010
Praca Rekrutera.
Ewa Warchoł - Coach, Trener, Konsultant

Dobrze przeprowadzona rekrutacja to ogromny zysk dla firmy. Źle zrealizowany proces rekrutacyjny przynosi więcej strat dla firmy, która proces prowadzi niż „tylko” źle wybrana, czy źle zarekomendowana osoba. Dlaczego profesjonalnie przeprowadzona rekrutacja jest tak bardzo ważna? Jakie trudności są codziennością w pracy rekrutera? Jak wyglądają procesy rekrutacyjne w firmach, a jak gdy usługa ta jest outsorsowana? Czy w pracy rekrutera są specjalizacje? Gdzie w strukturze organizacyjnej znajduje się specjalista ds. rekrutacji i czym się zajmuje? Czym różni się ta praca od pracy Head Huntera? Jaka jest specyfika pracy rekrutera w wewnętrznym dziele HR, firmie doradztwa personalnego, czy w agencjach pracy tymczasowej? Jakie narzędzia używane są w rekrutacji? Jakie doświadczenia, wiedza i umiejętności pomagają w skutecznym wykonywaniu tej pracy? Na te i inne pytania odpowiemy podczas warsztatu, który poprowadzi praktyk tej dziedziny.


27.03.2010
Tajniki pracy Doradcy Zawodowego.
Aleksandra Szurek - Doradca Zawodowy, Coach ICC, Wykładowca.

Czyli co zrobić, żeby być dobrym Doradcą Zawodowym. Opowiemy o tym, jaka jest specyfika tej pracy, jakie cechy powinien mieć Doradca Zawodowy, jaką powinien mieć wiedzę, gdzie może ją zdobyć, jakie należy skończyć studia, gdzie odbyć przydatne kursy. Powiemy także o możliwościach zdobycia doświadczenia oraz o licencji Doradcy Zawodowego. Wspomnimy także pokrótce o narzędziach pracy w tym zawodzie. Na zakończenie będzie o kodeksie etycznym - czyli czego Doradca nie może robić, a co należy do jego obowiązków.


20.03.2010
Marketing Nowych Mediów.
Andrzej Wojnach - Dziennikarz, Reżyser Telewizyjny, Scenarzysta, Producent Filmowy, Badacz Mediów, Wykładowca Akademicki.

Od kilku lat spadają nakłady na tradycyjne formy reklamowe, rosną natomiast przychody firm wykorzystujących nowe media do skutecznego marketingu. Podczas zajęć wyjaśnimy fenomen tego zjawiska. Przedstawimy najważniejsze formy marketingu w nowych mediach.
Powiemy również o tym jak skutecznie reklamować się w nowych mediach, jak wykorzystać nowe media do sprzedaży, na czym polega interaktywny marketing, jak zachować równowagę mediów w działalności reklamowej.13.02.2010
Zarządzanie projektem filmu animowanego, czyli jak powstaje film animowany.

Zapraszamy wszystkich ciekawych, nie trzeba posiadać wiedzy na ten temat, aby uczstniczyć w zajęciach.

Andrzej Wojnach - Dziennikarz, Reżyser Telewizyjny, Scenarzysta, Producent Filmowy, Badacz Mediów, Wykładowca Akademicki.

Animacja współczesna to popularny, ogromny i ciekawy przemysł! Uczestnikom zajęć zostanie przybliżony proces powstawania filmu animowanego w warunkach produkcji przemysłowej i ekonomicznych uwarunkowań. Uczestnicy zapoznają się z cyklem produkcyjnym, podstawowymi dokumentami oraz zasadami jakie funkcjonują na międzynarodowym rynku animacji.30.01.2010
Komunikacja drogą do zrozumienia Klienta, szefa, pracownika.
Marcin Raheb - Trener Biznesu.

Rozwijanie umiejętności komunikacji interpersonalnej jest niezwykle ważne w dzisiejszej pracy jak również w życiu osobistym. Nawet jeśli pracujesz na indywidualnym stanowisku, trzeba jeszcze skutecznie komunikować się z szefem, pracownikami, współpracownikami jak również z Klientami. Warsztat ten ma na celu pomóc uczestnikom zrozumieć procesy komunikacji i nabycie konkretnych umiejętności potrzebnych do tworzenia i utrzymania dobrych relacji. Pozwoli nabyć umiejętności dopasowania komunikatu do poszczególnego odbiorcy, docierania do innych jak również zrozumieć naszego rozmówcę, uszanować jego odrębność i styl komunikowania się.


03.10.2009
Moje miejsce na rynku pracy.
Aleksandra Szurek - Doradca Zawodowy, Coach ICC, Wykładowca.

Ile jestem warty na rynku pracy? Co mogę zrobić by zarabiać więcej? Czy powinienem podjąć naukę na kolejnych studiach, warsztatach, szkoleniach? Czy warto często zmieniać pracę i jak to się odbija na moim wizerunku? Jak napisać dobre dokumenty aplikacyjne? Jak wybrać zawód i znaleźć wymarzona pracę? To jedne z najczęściej zadawanych pytań dotyczące naszej pozycji na rynku pracy. Podpowiemy jak zarządzać swoją karierą, by odnieść sukces i satysfakcję w życiu zawodowym.


19.09.2009
Ciało ma głos - komunikacja niewerbalna.
Agata Derylak - Doradca Zawodowy, Wykładowca, Spec. Nauk o Rodzinie.

70% pierwszego wrażenia to komunikat naszego ciała. Jak to się dzieje, że nasze gesty, miny, ułożenie ciała mówią o nas więcej niż słowa. Jak nad tym zapanować, by nasza postawa przekazywała to, co chcemy. Pokażemy najczęstsze błędy w komunikacji niewerbalnej. Zaproponujemy metody pracy nad przekazem. Wszystko po to, by ciało miało głos!


12.09.2009
Zarządzanie czasem.
Aleksandra Szurek - Doradca Zawodowy, Coach ICC, Wykładowca.

Coraz częściej narzekamy na permanentny brak czasu. Odkładamy sprawy ważne tj. rodzina, zdrowie, hobby na „wieczne później.” Czas jest zasobem nieodnawialnym, dlatego warto przyjrzeć się czemu go poświęcamy. Zapraszamy na warsztat podczas którego będziemy pracować nad wyznaczaniem priorytetów. Jak to ktoś kiedyś powiedział: “nie ile godzin pracujesz, ale to czym je wypełniasz, decyduje o tym, czy jesteś skuteczny.” Podczas zajęć przedstawimy także wiele pomocnych technik usprawniających nasze działanie, będziemy mówić również o źródłach energii oraz o tym w jaki sposób pracować nad jej deficytami.


05.09.2009
Techniki radzenia sobie ze stresem.
Iwona Centka - Trener, Psychoterapeuta, Doradca Zawodowy, Wykładowca.

Suchość w gardle, drżenie głosu, spocone ręce i przede wszytki pustka w głowie. Te uczucia znamy wszyscy. Towarzyszą nam podczas oficjalnych wystąpień, przemówień, egzaminów, rozmów kwalifikacyjnych. Wszędzie tam, gdzie jesteśmy obserwowani i oceniani. Jakie są metody walki ze stresem i z samym sobą, czyli jak radzić sobie i nie dać się pokonać nerwom bez użycia wspomagaczy.


29.08.2009
Asertywność - czyli jak nabrać pewności siebie w sytuacjach zawodowych.
Danuta Pietraszkiewicz - Wykładowca, Specjalista ds. Planowania Programu Studiów.

Praca zawodowa wymaga od nas odpowiednich umiejętności osobistych. W jaki sposób bronić się przed manipulacją i agresją ze strony współpracowników/przełożonych?
Skuteczne realizowanie własnych potrzeb i interesów jest jednym z podstawowych celów pracy zawodowej, aby to osiągnąć konieczne jest zwiększenie wiary we własne siły. Umiejętność asertywnego myślenia i mówienia jest gwarantem osiągnięcia pewności siebie w sytuacjach zawodowych. Asertywność pomaga poprawić relacje z innymi oraz podnosi skuteczność działania, gdyż usprawnia komunikację w zespole.
Na zajęciach będzie można dowiedzieć się jak mówić "nie" w sposób, który nie uraża drugiej osoby oraz jak panować nad emocjami.
Wyjaśnimy różnicę między asertywnością, agresją i uległością. W programie są przewidziane praktyczne ćwiczenia pomagające radzić sobie z negatywnymi ocenami, zakłopotaniem oraz chronić własne terytorium psychologiczne.
Warto pamiętać, iż dzięki rozwinięciu asertywności oraz uświadomieniu sobie własnych zalet i wad możemy w istotny sposób zmienić nasze życie poprzez podniesie jakości kontaktów z innymi, co z kolei korzystnie wpłynie zarówno na karierę zawodową jak i na życie prywatne...22.08.2009
Warsztaty dziennikarskie.
Jarosław Gumienny - Politolog, Wykładowca, specjalista ds. E-learningu.

Spin doktor – rzecznik, czy raczej… niedorzecznik prasowy?
Podczas warsztatów omówimy jedną z ulubionych socjotechnik polityków, czy raczej zjawiska, dość często spotykanego pośród całej różnorodności technik PR jakim jest tzw. spin.
Często można usłyszeć lub przeczytać o tzw. spin doktorach – kto to taki, co robi, jak robi i dlaczego? Czy spin to propaganda, „czarny PR”, czy może stara, poczciwa, sokratejska erystyka? Oto niektóre z pytań, na które podczas warsztatu będziemy szukać odpowiedzi.
Zapraszamy wszystkich zainteresowanych pracą w mediach. Powiemy także o tym, kto może zostać dziennikarzem, jakie należy mieć kwalifikacje i jak je zdobyć, a także o perspektywach zawodowych w tej profesji.08.08.2009
Aktywne poszukiwanie pracy od A do Z - sposoby poszukiwania pracy, rozmowa kwalifikacyjna, dokumenty aplikacyjne.
Anna Kowalska - Psycholog, Trener, specjalista ds. Rekrutacji.

Prezentację swojej osoby zaczynamy już na poziomie pisania CV oraz listu motywacyjnego. Dokumenty te mają za zadanie zainteresować Pracodawcę naszą osobą na tyle, aby zaprosił nas na rozmowę kwalifikacyjną. Podczas rozmowy Kandydat ma możliwość zaprezentować swoją osobę bezpośrednio, dlatego tak ważne jest dobre przygotowanie do tego spotkania oraz poznanie technik jakimi będzie posługiwał się Pracodawca.
Celem warsztatów jest właśnie przybliżenie zasad jakimi należy posługiwać się podczas poszukiwania pracy zarówno na poziomie tworzenia dokumentów aplikacyjnych, docierania do Pracodawcy oraz rozmowy kwalifikacyjnej. O tym wszystkim opowie praktyk, który na co dzień zajmuje się prowadzeniem rekrutacji. Zapraszamy.25.07.2009
Stres - wróg i inicjator rozwoju. Techniki radzenia sobie ze stresem.
Danuta Pietraszkiewicz - Wykładowca, Specjalista ds. Planowania Programu Studiów.

Czy można całkowicie wyeliminować stres z naszej codzienności?
Zdecydowanie NIE, gdyż jest on integralną częścią naszego życia. Co zatem możemy zrobić, aby wyeliminować negatywne skutki jakie niesie za sobą stres? Jak sprawić, aby stres przeistoczył się z wroga w inicjatora pożądanego działania?
Na zajęciach powiemy w jaki sposób zobaczyć w sytuacjach stresujących wyzwanie, a nie zagrożenie. Jak zmienić apatię w pełnię energii. Wskażemy także wiele technik i sposobów, które pomogą wykorzystać atuty stresu. Zaprezentujemy zasady pozytywnego myślenia, techniki relaksacyjne (ćwiczenia oddechowe, relaksacja progresywna, trening autogenny, afirmacje, ćwiczenia energetyzujące) oraz techniki momentalnej redukcji stresu.11.07.2009
Zarządzanie kryzysowe w administracji i biznesie.
Jacek Pawłowski - prof. dr hab., płk rez., praktyk w dziedzinie bezpieczeństwa m.in. w takiej instytucji jak Ministerstwo Obrony Narodowej, Wykładowca.

Zarządzanie kryzysowe to uporządkowana działalność polegająca na zapobieganiu sytuacjom
kryzysowym lub przejmowaniu nad nimi kontroli i kształtowaniu ich przebiegu w drodze zaplanowanych działań.
Istotą jest odtwarzanie zasobów i przywracanie im ich pierwotnego charakteru. Te zasoby to głównie ludzie, narzędzia pracy, infrastruktura, finanse i środki materialne oraz systemy informacyjne.
Właśnie problemom zarządzania kryzysowego w administracji publicznej i biznesie będą poświęcone lipcowe warsztaty. Ich celem będzie przedstawienie i dyskusja nad wieloma zagadnieniami. Najważniejsze z nich to: zarządzanie organizacją (systemem) w napiętej sytuacji (pod presją) , przygotowanie i działanie mające na celu zapobieganie, przeciwdziałanie i reagowanie w razie wystąpienia zakłóceń organizacji (systemu) oraz przywrócenie normalnego stanu. Chcesz posłuchać, przedstawić wątpliwości, podyskutować? Zapraszamy.04.07.2009
Umiejętności komunikacyjne jako fundament skutecznego działania w pracy.
Danuta Pietraszkiewicz - Wykładowca, Specjalista ds. Planowania Programu Studiów.

Właściwa komunikacja jest bardzo ważnym warunkiem sprawnego działania zespołu.
Nieporozumienia i konflikty wynikające z nieodpowiedniej komunikacji wpływają destrukcyjnie na zespół. Poznanie zasad poprawnego komunikowania może w istotny sposób przyczynić się do nawiązania lepszych relacji interpersonalnych.
Dzięki zrozumieniu złożoności tego procesu możemy stworzyć warunki efektywnej współpracy i uniknąć wielu niepotrzebnych konfliktów.
Na zajęciach będziemy mówić m.in. o umiejętności udzielania konstruktywnej krytyki, która pozwala wyrażać swoje opinie w sposób szczery, a zarazem nienarażający nas na negatywne reakcje drugiej strony. Uczestnicy zajęć będą pracować także nad opanowaniem sztuki zadawania pytań, która to z kolei umożliwia kierowanie rozmową i dotarcie do potrzebnych informacji, a te chronią nas przed nieporozumieniami.
Od komunikacji zależy skuteczność naszego działania, dlatego warto zadbać, aby była sprzymierzeńcem w realizacji naszych celów.27.06.2009
Negocjacje i rozwiązywanie konfliktów.
Danuta Pietraszkiewicz - Wykładowca, Specjalista ds. Planowania Programu Studiów.

Konflikty są nieodłącznym aspektem ludzkiego życia. Sytuacje kryzysowe sprawdzają naszą odporność psychiczną na przeciwności losu. Umiejętne rozwiązywanie konfliktów choćby przy pomocy negocjacji jest gwarantem skutecznego działania w pracy zawodowej i życiu osobistym.
Jak posiąść umiejętność dostrzegania pozytywnych stron konfliktu oraz w jaki sposób zastosować adekwatne metody i techniki ich rozwiązywania. To pytania, na które znajdą odpowiedź uczestnicy warsztatów.
Zajęcia mają za zadanie dostarczyć wiedzę na temat przyczyn konfliktów oraz zwiększyć umiejętność radzenia sobie z sytuacjami trudnymi i stresującymi w procesie negocjacji.
W części warsztatowej uczestnicy nauczą się analizy konfliktów oraz technik ich rozwiązywania.
Zwrócimy także uwagę na rolę inteligencji emocjonalnej podczas negocjacji.
Program realizowany będzie z wykorzystaniem sprawdzonych technik i metod nauczania (w tym: scenek sytuacyjnych, studium przypadku, gier symulacyjnych, gier psychologicznych).20.06.2009
Autoprezentacja, czyli jak skutecznie zaprezentować siebie.
Danuta Pietraszkiewicz - Wykładowca, Specjalista ds. Planowania Programu Studiów.

Jak skutecznie siebie sprzedać? To pytanie nurtuje wiele osób. Właściwy sposób zaprezentowania swoich mocnych stron jest podstawą sukcesu w życiu zawodowym i osobistym. Nabycie umiejętności radzenia sobie z tremą i stresem towarzyszącymi w wystąpieniach publicznych, poznanie własnego stylu prezentacji i umiejętności dopasowania sposobu przekazywania informacji do poziomu słuchaczy to główne cele proponowanych zajęć. Istotnym zagadnieniem będzie omówienie kwestii znaczenia komunikacji pozawerbalnej w wystąpieniach publicznych: podkreślenie wagi sposobu poruszania się, dobierania właściwego tonu głosu oraz mowy ciała w trakcie prezentacji.
Naturalną tendencją człowieka jest chęć zrobienia dobrego wrażenia na innych - z całą pewnością udział w zajęciach może się do tego w istotny sposób przyczynić.30.05.2009
Naturalne predyspozycje a wybór zawodu.
Aleksandra Szurek - Doradca Zawodowy, Coach ICC, Wykładowca.

Wiele osób wybiera swoje studia i zawód pod wpływem chwilowej mody, kolegów, czy rodziców lub po prostu przez przypadek. Warto by ten wybór był świadomy i podyktowany osobistymi predyspozycjami. Podczas warsztatów będą przeprowadzane testy predyspozycji oraz udzielane wskazówki na podstawie jakich przesłanek decydować o swojej przyszłości. Na koniec spotkania zostaną omówione wybrane zawody i cechy charakteru wymagane przy ich wykonywaniu. Zapraszamy wszystkich, którzy stoją przed wyborem ścieżki edukacji, zawodu, ale także tych, którzy czują się wypaleni zawodowo i szukają nowych rozwiązań.


16.05.2009
Zarządzanie czasem.
Aleksandra Szurek - Doradca Zawodowy, Coach ICC, Wykładowca.

Coraz częściej narzekamy na permanentny brak czasu. Odkładamy sprawy ważne tj. rodzina, zdrowie, hobby na „wieczne później.” Czas jest zasobem nieodnawialnym, dlatego warto przyjrzeć się czemu go poświęcamy.
Zapraszamy na warsztat podczas którego będziemy pracować nad wyznaczaniem priorytetów. Jak to ktoś kiedyś powiedział: “nie ile godzin pracujesz, ale to czym je wypełniasz, decyduje o tym, czy jesteś skuteczny.” Podczas zajęć przedstawimy także wiele pomocnych technik usprawniających nasze działanie, będziemy mówić również o źródłach energii oraz o tym w jaki sposób pracować nad jej deficytami.


25.04.2009
Praca Coacha
Anna Tychmańska - Wykładowca, Coach, Doradca Zawodowy, Trener.

W ostatnim czasie na rynku pojawia się coraz więcej ofert dotyczących coachingu. Może to rodzić różnego typu pytania. Kim jest coach i jaka jest jego rola? Czy jest to metoda, styl pracy czy zawód? Warsztat pozwoli uzyskać wiedzę na temat tego czym jest coaching, czym różni się od innych form rozwoju, jak przebiega proces coachingu, w jakich obszarach można i warto go stosować, jakie są korzyści z coachingu dla klienta. Opowiemy także o tym, jaka jest specyfika tej pracy, jakie profesjonalny coach powinien mieć kompetencje , jaką wiedzę, gdzie może ją zdobyć, jakie należy skończyć szkoły, gdzie odbyć przydatne kursy. Warsztat będzie również okazją do bezpośredniego doświadczania coachingu w formie mini-sesji.


28.02.2009
Praca Trenera.
Elżbieta Sucharska - Trener, Konsultant, Specjalista ds. ZZL.

Kompendium Trenera czyli wiedza, którą powinien posiadać, zanim zdecyduje się wyjść na salę:
od kilku lat popyt na usługi szkoleniowe wzrasta w tempie błyskawicznym. Daje to potrzebę powiększenia grupy trenerskiej, czyli tych którzy staną po drugiej stronie, przed grupą. Kilkunastokrotnie wzrosło zapotrzebowanie na trenerów. A że zawód ten wydaje się być łatwym, przyjemnym i dobrze płatnym, na polskim rynku wyrosło dziesiątki szkół obiecujących kształcenie w tej profesji i wprowadzenie na rynek pracy. Czy rzeczywiście obietnice są warte ceny, którą kandydat jest gotów zapłacić, żeby zdobyć ten zawód? Czy podana na szkoleniach/studiach wiedza daje potencjalnemu trenerowi pewność, że może wyjść na salę i można mu powierzyć najcenniejszy skarb każdej organizacji – ludzi?
Odpowiedzi na te i kilka innych pytań z zakresu samego kształcenia oraz odpowiedzialności za ludzi postaramy się przekazać na warsztatach.21.02.2009
Jak najłatwiej, najtaniej i najszybciej założyć własną firmę?
Dział Szkoleń Akademickiego Inkubatora Przedsiębiorczości
Masz pomysł na własny biznes, ale nie wiesz jak go zrealizować? Chciałbyś, aby ktoś łagodnie wprowadził Ciebie i Twoją firmę na rynek? Potrzebujesz doradztwa z zakresu przedsiębiorczości? Masz nie więcej niż 30 lat? Akademickie Inkubatory Przedsiębiorczości są właśnie dla Ciebie!


14.02.2009
W jaki sposób zostać badaczem? Specyfika pracy w agencjach badawczych.
Aleksandra Szurek - Doradca Zawodowy, Coach ICC, Wykładowca.
Kilkuletni pracownik agencji badań marketingowych i społecznych.

Po co robi się badania? Co to jest wizerunek marki i jak się go bada? Czym się różnią badania ilościowe od jakościowych? Kim jest klient agencji badawczych i z jakimi problemami się do nich zgłasza? Jaka jest specyfika pracy w firmach zajmujących się badaniami marketingowymi i społecznymi? Kto może pracować w firmie badawczej i jakie powinien mieć kompetencje? W jaki sposób szukać pracy w firmach badawczych?
Powie o tym i przeprowadzi pokazowe badanie fokusowe Socjolog Pani Aleksandra Szurek mająca kilkuletnie doświadczenie zawodowe w agencjach badawczych. Dodatkowo każdy uczestnik otrzymał bezpłatny katalog Polskiego Towarzystwa Badań Rynku i Opinii opisujący liczące się na rynku firmy badawcze.07.02.2009
Świadomość - droga do poznania siebie.
Jakub Pilczuk - Fizjoterapeuta, Masażysta.
Hanna Sikorska - Psychoterapeuta, Trener, Pedagog.

Czym jest świadomość? Dlaczego jest tak ważna dla każdego człowieka na Ziemi? Jakie są konsekwencje braku świadomości, a jakie korzyści kiedy mamy wysoką samoświadomość? Czy warto być człowiekiem świadomym? Czy warto znać siebie? Powiemy o samoświadomości w aspekcie zarówno ciała jak i umysłu. Swoimi doświadczeniami podzielą się eksperci od ciała i umysłu: Pani Hanna Sikorska - psychoterapeuta oraz Pan Jakub Pilczuk - fizjoterapeuta.


31.01.2009
Psychologia kontaktu z klientem.
Krzysztof Grabarczyk - Coach, Trener, Psychoterapeuta, Wicedyrektor AIP WSISiZ.

Dlaczego klienci chcą od nas kupować i ... wracać po następne zakupy? Dobry produkt, a nawet atrakcyjne go zaprezentowanie to mniej niż połowa sukcesu. Długofalowy sukces w sprzedaży odnoszą bowiem ci, którzy potrafią rozpoznać potrzeby klienta, zdobyć jego zaufanie, a także go zrozumieć i wyjść naprzeciw jego oczekiwaniom. Podczas zajęć pokażemy jak budować dobry kontakt z klientem i partnerską relację, która przynosić będzie wiele obopólnych korzyści.


24.01.2009
Tajniki pracy Doradcy Zawodowego.
Aleksandra Szurek - Doradca Zawodowy, Coach ICC, Wykładowca.

Czyli co zrobić, żeby być dobrym Doradcą Zawodowym. Opowiemy o tym, jaka jest specyfika tej pracy, jakie cechy powinien mieć Doradca Zawodowy, jaką powinien mieć wiedzę, gdzie może ją zdobyć, jakie należy skończyć studia, gdzie odbyć przydatne kursy. Powiemy także o możliwościach zdobycia doświadczenia oraz o licencji Doradcy Zawodowego. Wspomnimy także pokrótce o narzędziach pracy w tym zawodzie. Na zakończenie będzie o kodeksie etycznym - czyli czego Doradca nie może robić, a co należy do jego obowiązków.


04.10.2008
Wywieranie wpływu na innych, czyli techniki osiągania własnego celu.
Kamil Imbir - Psycholog, Trener.

Czy kiedyś zdarzyło się Wam kupić rzecz, której w ogóle nie potrzebowaliście albo podpisać petycję w sprawie, która w ogóle Was nie obchodziła? Każdy z nas ma takie doświadczenia, a są one wynikiem naszej nieświadomości wobec technik wpływu społecznego jakie stosują inni ludzie wobec nas. Warsztat ten ma na celu ujawnienie podstawowych technik manipulacji i pokazanie, że świadomość ich istnienia jest w stanie uchronić nas przed tak bardzo łatwym uleganiu ich wpływom.


04.10.2008
Jak najłatwiej, najtaniej i najszybciej założyć własną firmę?
Dział Szkoleń Akademickiego Inkubatora Przedsiębiorczości
Masz pomysł na własny biznes, ale nie wiesz jak go zrealizować? Chciałbyś, aby ktoś łagodnie wprowadził Ciebie i Twoją firmę na rynek? Potrzebujesz doradztwa z zakresu przedsiębiorczości? Masz nie więcej niż 30 lat? Akademickie Inkubatory Przedsiębiorczości są właśnie dla Ciebie!


27.09.2008
Moje miejsce na rynku pracy.
Aleksandra Szurek - Doradca Zawodowy, Coach ICC, Wykładowca.

Ile jestem warty na rynku pracy? Co mogę zrobić by zarabiać więcej? Czy powinienem podjąć naukę na kolejnych studiach, warsztatach, szkoleniach? Czy warto często zmieniać pracę i jak to się odbija na moim wizerunku? To jedne z najczęściej zadawanych pytań dotyczące naszej pozycji na rynku pracy. Podpowiemy jak kształtować swoją karierę, by odnieść sukces w życiu zawodowym.


20.09.2008
Perspektywy zawodowe dla humanistów.
Aleksandra Szurek - Doradca Zawodowy, Coach ICC, Wykładowca.

Czy w dobie komputeryzacji jest jeszcze praca dla humanistów. Czy mimo doniesień o wspaniałych perspektywach dla absolwentów kierunków inżynierskich warto studiować kierunki humanistyczne. Na rozmowę o współczesnym rynku pracy i perspektywach zawodowych zaprasza doradca zawodowy. To także świetna okazja do przeprowadzenia testów predyspozycji i do uzyskania pomocy, co do wyboru dalszej kariery zawodowej.


13.09.2008
Skuteczne planowanie - zarządzanie czasem i priorytetami.
Aleksandra Szurek - Doradca Zawodowy, Coach ICC, Wykładowca.

Dlaczego nigdy nie udaje mi się nic zaplanować? Czemu nie radzę sobie z nauką i obowiązkami? Być może odpowiedź oprócz tego, że jesteśmy z natury leniwi, leży w złej organizacji czasu. My po prostu nie umiemy planować. Za szkolenia poświęcone zarządzaniu czasem top menadżerowie płacą wielkie pieniądze. My podpowiemy jak ustalać cel i hierarchię ważności naszych spraw. Co powinno być priorytetem i jak dzielić czas na poszczególne zadania?


06.09.2008
Tajniki pracy doradcy zawodowego.
Aleksandra Szurek - Doradca Zawodowy, Coach ICC, Wykładowca.

Opowiemy o tym, jaka jest specyfika tej pracy, jakie należy skończyć studia, gdzie można pracować jako doradca zawodowy. Jakie „wpadki” najczęściej popełniają doradcy. Lista niedozwolonych zachowań i kodeks etyczny. Czyli – co zrobić żeby być dobrym doradcą zawodowym.


30.08.2008
Asertywność w pracy - umiejętność wyrażania siebie.
Anna Kowalska - Psycholog, Trener, specjalista ds. Rekrutacji.

Jesteś osobą, którą wszyscy proszą o pomoc? Nie umiesz odmawiać? Czujesz się wykorzystywany? To prawdopodobnie dlatego, że nie jesteś asertywny. Pokażemy, w jaki sposób mówić nie, by nikogo nie obrazić. Jak bronić swojej autonomiczności. Przeprowadzimy testy, zabawy i ćwiczenia.


23.08.2008
Autoprezentacja - sztuka budowania wizerunku.
Anna Kowalska - Psycholog, Trener, specjalista ds. Rekrutacji.

Człowiek od wieków chce wywierać na innych odpowiednie wrażenie. Wykorzystuje do tego liczne techniki autoprezentacji. W sferze prywatnej najczęściej robi to nieświadomie, natomiast, aby skutecznie oddziaływać w życiu publicznym i zawodowym, ludzie uczestniczą w różnych szkoleniach i warsztatach, sięgają po mądre książki, które uczą, jak osiągnąć zamierzony cel.

Podpowiemy co zrobić, by wywierać dobre wrażenie, by zdawać egzaminy, przechodzić rozmowy kwalifikacyjne i osiągać sukces w życiu towarzyskim.


12.07.2008
Techniki radzenia sobie ze stresem.
Iwona Centka - Trener, Psychoterapeuta, Doradca Zawodowy, Wykładowca.

Suchość w gardle, drżenie głosu, spocone ręce i przede wszytki pustka w głowie. Te uczucia znamy wszyscy. Towarzyszą nam podczas oficjalnych wystąpień, przemówień, egzaminów, rozmów kwalifikacyjnych. Wszędzie tam, gdzie jesteśmy obserwowani i oceniani. Jakie są metody walki ze stresem i z samym sobą, czyli jak radzić sobie i nie dać się pokonać nerwom bez użycia wspomagaczy.


05.07.2008
Ciało ma głos – komunikacja niewerbalna.
Agata Derylak - Doradca Zawodowy, Wykładowca, Spec. Nauk o Rodzinie.

70% pierwszego wrażenia to komunikat naszego ciała. Jak to się dzieje, że nasze gesty, miny, ułożenie ciała mówią o nas więcej niż słowa. Jak nad tym zapanować, by nasza postawa przekazywała to, co chcemy. Pokażemy najczęstsze błędy w komunikacji niewerbalnej. Zaproponujemy metody pracy nad przekazem. Wszystko po to, by ciało miało głos!


21.06.2008
Perspektywy zawodowe dla absolwentów Socjologii, Zarządzania i Bezpieczeństwa Narodowego.
Dr inż. Tadeusz Szmidtka - Prorektor ds. Dydaktycznych WSZP,Wykładowca, były dowódca pododdziałów przeciwlotniczych, Funkcjonariusz Biura Ochrony Rządu.

Prowadzący opowie o tym, co można robić po kierunku Bezpieczeństwo Narodowe w Wyższej Szkole Zarządzania Personelem, jaki jest program studiów. Dlaczego tak mało osób wie, co to jest Bezpieczeństwo Narodowe, a dlaczego warto to wiedzieć.
Będą także wykładowcy, którzy powiedzą co można robić po ukończeniu pozostałych kierunków Wyższej Szkoły Zarządzania Personelem. Dokąd pójść dalej. Czy jest praca dla socjologów i czy warto w ogóle studiować zarządzanie.


07.06.2008
Studia - kariera zawodowa czyli jak trafnie podejmować decyzje.
Aleksandra Szurek - Doradca Zawodowy, Coach ICC, Wykładowca.

Decyzje o wyborze szkoły ponadgimnazjalnej to dla wielu przypadek. W tym wieku niewielu wie, co chciałoby robić w życiu, gdzie będzie fajna praca i jakie ma się predyspozycje. Podpowiemy maturzystom jakie kryteria należy wziąć pod uwagę przy wyborze studiów oraz wszystkim osobom z syndromem wypalenia zawodowego. Przeprowadzimy testy predyspozycji zawodowych.


31.05.2008
W jaki sposób zostać badaczem? Specyfika pracy w agencjach badawczych.
Aleksandra Szurek - Doradca Zawodowy, Coach ICC, Wykładowca.
Kilkuletni pracownik agencji badań marketingowych i społecznych.

Po co robi się badania? Czym się różnią badania ilościowe od jakościowych?
Powie o tym i przeprowadzi pokazowe badanie fokusowe Socjolog mający doświadczenie zawodowe w agencjach badawczych.


24.05.2008
Autoprezentacja – czyli jak wywierać wrażenie na innych.
Kamil Imbir - Psycholog, Trener.

Nie ma bardziej podstawowej i równie niezbędnej w życiu codziennym umiejętności niż odpowiednia autoprezentacja. Pozwoli nam ona odnieść sukces w każdej ważnej dla nas sytuacji. Rozmowa z przyszłym pracodawcą, bądź potencjalnym kontrahentem to przykłady wydarzeń do których możemy się lepiej przygotować i odnieść sukces dzięki umiejętnemu zarządzaniu wrażeniem jakie wywieramy na innych. Celem zajęć będzie praktyczne wykorzystanie technik autoprezentacji oraz pomoc w rozpoznawaniu naszych mocnych stron, aby je wykorzystać oraz słabych, aby móc nad nimi pracować.


17.05.2008
Negocjacje bez strat, o tym jak dobrze negocjować.
Kamil Imbir - Psycholog, Trener.

Jak często zdarzyło się wam zgodzić na niekorzystną dla Was sytuację, której potem długo żałowaliście? Ten warsztat ma za zadanie nauczyć nas jak radzić sobie w sytuacjach negocjacyjnych tak, aby osiągnięte porozumienie było maksymalnie korzystne dla obu stron. Poprzez zastosowanie 4 prostych zasad negocjacji możemy poradzić sobie niemal z każdą sytuacją konfliktową. Jeśli chcecie poznać te zasady zapraszam na warsztaty.


19.04.2008
Praca Trenera.
Iwona Centka - Trener, Psychoterapeuta, Doradca Zawodowy, Wykładowca.

Jeden z najpopularniejszych ostatnio zawodów w Polsce. Czy każdy ma do niego predyspozycje? Czym tak naprawdę zajmuje się trener i jakie umiejętności trzeba posiadać, by odnieść sukces w zawodzie. Jak pracować z grupą, jak operować głosem itp. Tajniki pracy trenera pokaże doświadczony szkoleniowiec.


19.04.2008
Autoprezentacja – „czyli jak dobrze wypaść na egzaminie ustnym”.
Kamil Imbir - Psycholog, Trener.

Nie ma bardziej podstawowej umiejętności i równie niezbędnej w codziennym życiu niż odpowiednia autoprezentacja. Pozwoli nam ona odnieść sukces w każdej ważnej dla nas sytuacji. Szczególnie ważnym egzaminem w życiu jest matura, a na maturze ustnej odpowiednia autoprezentacja, oprócz wiedzy i przygotowania to połowa sukcesu.

Celem zajęć będzie praktyczne wykorzystanie technik autoprezentacji oraz pomoc w rozpoznawaniu naszych mocnych stron, aby je wykorzystać oraz słabych, aby móc nad nimi pracować. Warsztat ten będzie kładł specjalny nacisk na kwestie związane z egzaminem maturalnym, jednak umiejętności zdobyte na nim z pewnością będą mogły zostać wykorzystane w innych sytuacjach.


19.04.2008
Doradca Zawodowy - bezpłatne konsultacje.
Aleksandra Szurek - Doradca Zawodowy, Coach ICC, Wykładowca.

W czym może pomóc Doradca Zawodowy?
* Podpowie, w jaki sposób wybrać kierunek studiów
* Wskaże, w jaki sposób wybrać zawód
* Wykona testy predyspozycji zawodowych
* Pomoże określić Twoje mocne i słabe strony
* Opowie, jak najlepiej zaprezentować się na maturze

Konsultacje odbędą się w godzinach (10-14)11.04.2008
Targi Wiedzy.

Cykl bezpłatnych szkoleń i warsztatów poświęconych „Odkrywaniu swojego potencjału”.

Będzie możliwość spotkań z doradcami zawodowymi i personalnymi, psychologami, socjologami podczas których pomogą określić predyspozycje zawodowe oraz cel w życiu. Więcej informacji na stronie www.wszp.edu.pl


15.03.2008
Techniki skutecznego uczenia się.
Marek Pyz - Socjolog, Trener, Specjalista ds. Rekrutacji.

Każdemu zdarzają się momenty, kiedy przygotowując się do klasówki, czy egzaminu przez kilkanaście minut czytając tę samą kartkę kompletnie nie wie, co czyta. Specjaliści od technik szybkiego uczenia się zbadają Twój indywidualny styl uczenia się, podpowiedzą, jakie metody do niego zastosować. Czy głośno czytać fragmenty, czy zaznaczać je kolorowym mazakiem, a może nagrywać tekst i powtarzać go chodząc. Dodatkowo podczas warsztatów dowiemy się jak planować naukę w czasie aby zdobywanie wiedzy było efektywne.


01.03.2008
Trudne rozmowy – sztuka negocjacji.
Marek Pyz - Socjolog, Trener, Specjalista ds. Rekrutacji.

Kto z nas nie denerwuje się przed rozmową o podwyżkę, negocjacjami z rodzicami dotyczącymi wyjazdu na wakacje, czy wieczornego wyjścia. Specjaliści negocjacyjni podpowiedzą jak się przygotować do trudnych rozmów. Jakich używać argumentów, czego nie powinno się mówić, a na co zwracać uwagę.


09.02.2008
Zawód a własne predyspozycje.
Aleksandra Szurek - Doradca Zawodowy, Coach ICC, Wykładowca.

Wiele osób wybiera swoje studia i zawód pod wpływem chwilowej mody, kolegów, czy rodziców. Warto by ten wybór był podyktowany osobistymi predyspozycjami. Dlatego też każdy uczestnik będzie miał przeprowadzone testy predyspozycji zawodowych. Będą także udzielane wskazówki na podstawie jakich przesłanek decydować o swojej przyszłości. Na koniec spotkania zostaną omówione wybrane zawody i cechy charakteru wymagane przy ich wykonywaniu.


01.01.2008
Zarządzanie finansami firmy

Zagadnienia: Koszty funkcjonowania przedsiębiorstwa. Wskaźniki Ryzyka. Bilans. Program FK w analizie finansowej firmy.

Projekt: Analiza Pareto kosztów wybranego produktu własnej firmyRelacje z warsztatów

14.01.2012

 
03.12.2011

 
26.11.2011

 
15.10.2011

 
10.09.2011

 
03.09.2011

 
23.07.2011

 
02.07.2011

 
11.06.2011

 
04.06.2011

 
14.05.2011

 
09.04.2011

 
26.03.2011

 
12.02.2011

 
05.02.2011

 
22.01.2011

 
15.01.2011

 
23.10.2010

 
09.10.2010

 
02.10.2010

 
25.09.2010

 
18.09.2010

 
11.09.2010

 
04.09.2010

 
21.08.2010

 
17.07.2010

 
03.07.2010

 
26.06.2010

 
19.06.2010

 
29.05.2010

 
22.05.2010

 
15.05.2010

 
27.03.2010

 
20.03.2010

 
13.02.2010

 
30.01.2010

 
03.10.2009

 
12.09.2009

 
05.09.2009

 
29.08.2009

 
22.08.2009

 
08.08.2009

 
25.07.2009

 
11.07.2009

 
04.07.2009

 
27.06.2009

 
20.06.2009

 
30.05.2009

 
16.05.2009

 
25.04.2009

 
28.02.2009

 
21.02.2009

 
14.02.2009

 
07.02.2009

 
31.01.2009

 
24.01.2009

 
04.10.2008

 
04.10.2008

 
27.09.2008

 
20.09.2008

 
13.09.2008

 
06.09.2008

 
30.08.2008

 
23.08.2008

 
12.07.2008

 
31.05.2008

 
24.05.2008

 
17.05.2008

 
19.04.2008

 

Start | Copyright © WSZP 2008 | Napisz do nas | Polityka prywatności